Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kérhetem, hogy csak 1 ember...

Kérhetem, hogy csak 1 ember jöjjön?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Albérletben élek, és amikor jönnek havonta a pénzért 3-an állandóan ide jönnek! a tulaj annak az élettársa és annak az anyja!

Megkértem most őket szépen, h ha lehet, csak 1 ember jöjjön ide (ha már őskorban laknak és Pest másik végéből ide bkv.znak a cipőt nem veszik le szétjárják a lakást) akkor legalább 1 ember jöjjön. Minden 3 ember, h átvegyék a pénzt?

Pontosan ezt írta vissza: Bocs de nem határozhatjátok meg hányan mehetünk.

Nincs valami törtvény vagy valami, h mégis csak 1 ember jöhessen ide? Pl csak a tulaj? sem a párjának sem a párja anyának nincs köze a lakáshoz.

Köszi a válaszokat!


2014. jan. 5. 20:20
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Mi is cseréltettünk zárat, bár nem direkt (második héten kizártuk magunkat). A mi főbérlőnk nagyon korrekt. Nem igen törődött a helyzettel... Szóltunk neki, azt mondta őt aztán nem izgatja. Ezen csak az akad fenn, akinek vaj van a füle mögött... Ha meg már oda jut a helyzet, hogy szó szerint be akar törni, akkor azt megoldja kulcs nélkül is egy szakember kb 2 perc alatt.

Szerintem egy szava nem lehet a tulajnak, ha kicserélitek, igen is jogotok van a saját tulajdonotok védelméhez. Szerintem visszacserélned sem kell (ha csak nem hisztizik érte, avagy egy olcsóbb zárat szerelsz be), a kezébe adod az új kulcsokat és pá. Ha hisztizik, akkor kicseréled előtte 5 perc alatt, tojni kell a fejükre.

Ami a tisztaságot illeti, igenis vetesd le velük a cipőt az ajtóban, ha már parasztok és semmi tisztelet nincs bennük. Az ajtóban szólj nekik, hogy amennyiben szeretnének beljebb menni a cipőjüket oda tehetik le, ugyanis most takarítottál fel. (ha nem, akkor is jó indok ez) Ha kell, havonta szólj, a te időd, a te munkád ment a takarításra, állj ki magadért!

Egyébként hozzánk kb. három havonta jön a tulaj, mi behívjuk általában, de éppen csak bekukkant, hogy minden rendben van-e, vagyis mivel bútorozott a lakás, nincs e valami feltűnő kár (nincs). Ezt sem viszi túlzásba, minket pedig nem zavar. Én szoktam kérni, hogy arra a három lépésre ne vegye le a cipőjét, fölösleges, amúgy is csak 5 percre ugrik fel, de ha betapogna a szobába a saját szőnyegére sárosan, hát meglehetősen furán néznék. Egyrészt rászólnék, mert nem biztos, hogy a ganét kitudom porszívózni, másrészt meglepődnék, hogy van olyan ember, aki a saját tulajdonát nem becsüli annyira, hogy nem hagy hatalmas sár foltokat a szőnyegén.

Állj a sarkadra!!

Egyébként zárcsere. Én kisvárosi vagyok, nálunk sürgősségi zárcsere volt anno a helyzet miatt, 1 órán belül kijött a szakember és "betört" hozzánk. A 2 perces munkájáért és az új zárért + 3 kulcsért összesen 3 ezer forintot fizettünk. Budapesten ez nyilván dupla ennyinél indul. Ha magad csinálod meg, akkor zárbetét függő, ha egy egyszerű darab, akkor kb 1000-1500 forintból megúszod.

2014. jan. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
3 ezer???? Az nagyon olcsó. Nekünk 13 volt Pesten és ebben nem volt új zár. És ennél csak drágább ajánlatok voltak. Igaz, nem mi fizettük hanem a tulaj. Ócska zár volt, lakatos mondta, hogy ilyen miatt rendszeresen hívják őt. Azért nem 2 perc volt még szakembernek sem de persze végül sikerült. ;-)
2014. jan. 12. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Hát igen... Nálunk nagyon ócska zár van és szintén a tulaj fizetett, de csak a zárbetétet kellett cserélni ugye. Simán lecsavarozta kívülről a burkolatot, eltörte a zárbetétet, csavarhúzóval megpöckölte belülről és kinyílt az ajtó. Nem volt több 2 percnél, bár azt tudtuk, hogy ez a pasas a városban a legjobb ebből. Széfek digitális zárjait is simán átprogramozza, ha arról van szó, kegyetlen az alak.

Még kb 3 perc volt visszatenni az új zárbetétet, legombolta a pénzt és már ott sem volt. Azért ha 5 perc alatt csak 2 ezer forintot is keresett, akkor is keresett. :) Tudom, hogy Budapesten más a helyzet, de ez egy kisváros.

2014. jan. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Nem örülnék ha valami albis az ajtóm " Én vettem, a tulajdonom !" szerelgetné ! ! 21 ponton zár kiegészítve kártyával, táv riasztóval 10 év garanciával . Három család lakott eddig ott de senki nem akart " KIZÁRNI " :) nekem elég ha rendesen fizetettnek és nem költözik melléjük vendégségbe a fél pereputty .
2014. jan. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!