Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha távfűtésünk van, egyedi...

Ha távfűtésünk van, egyedi mérővel, akkor miért kell olyan sokat fizetni?

Figyelt kérdés

Általánosságban 11. 000-et kell fizetni


A hőszolgáltató augusztusban volt lemérni a radiátorunkat, sosem kapcsoljuk be, mert körbefűzik a lakást, így is meleg van.


Elvielg általány díjat fizettünk, de miért? ha most lemérték, akkor nem aszerint kéne? Októberben még küldtek ki számlát, de novemberben és decemberben 0 ft-osat küldtek.


Nem nagyon értek ezekhez, vki meg tudná mondani?


2014. jan. 7. 14:14
 1/8 anonim ***** válasza:

olyan értelmetlen a kérdésed,

-egyik mondatodban azt írod,hogy 11 ezret kell fizetni,a másik mondatodban meg ,nov-dec nulla ft-ot kell fizetni.....

2014. jan. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
bocsi, úgy akartam, hogy 1 éve lakunk itt, eddig 11 ezret kellett, az utóbbi 2 hónapban kellett csak 0-át. A főbérlő nem én vagyok én nem látok bele, csak megírja mi mennyi és kifizetem. Kérdeztem, h ez a 0-ás miért van, de azt mondta ez csak mot van, következőleg megint a másikat fogják számlázni
2014. jan. 7. 14:29
 3/8 anonim ***** válasza:
Távfűtés számlában van a melegvíz melegítési díja is, az nekünk havi 5-6ezer Ft, plusz a fűtés.
2014. jan. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

És van olyan, hogy alapdíj? Tehát ha semmit sem használnák, se fűtést, de melegvizet, akkor is fizetni kéne? Vagyis gondolom, hogy van, csak nem tudom hogy az mennyi és hogy kell kiszámolni, mert ezt a díjszabást megtaláltam, de nekem ez nem mond semmit :/

[link]

2014. jan. 7. 14:37
 5/8 anonim ***** válasza:
VAn alapdíj. Erre jön a hődíj, amiben benne van a vízmelegítés díja.
2014. jan. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Van alapdíj is, ezen felül a társasház meghatározhatja, hogy az összes elfogyasztott hőmennyiség bizonyos hányadát nem a költségosztók által mér értékek, hanem lakás-alapterület arányában osztják meg. Ez azért van így, mert mindig vannak okos lakók, akik lecsavarják a radiátort, mert a többiekkel akarják körbefűttetni a lakásukat (ún. energiavámpírok). A panelházakban a lakásokat nem lehet hőtechnikailag elválasztani egymástól, ezért a lakásonként elfogyasztott hőmennyiség mérésének is csak korlátozottan van értelme.
2014. jan. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nos, én "energiavámpír vagyok..". Ugyanis déli fekvésű lakásban lakom, ha télen süt a nap, fűtés nélkül is van 22-24 fok, a hálóban túl meleg van alváshoz, sokszor ki kell nyitnom az ablakot.

Persze hogy ritkán tekerem fel a fűtést, a hálóban pedig szinte soha. Eleve napközben nem vagyok itthon, minek fűtsek?

Nem tudom, mit kéne tennem, hogy becsületes állampolgárnak tűnjek, talán beosztást kéne készíteni a szomszédokkal, ki, mikor, mennyit fűt??? (amúgy is, szinte nem is ismerjük egymást.)

Vagy feltekerjem a fűtést a szolidaritás jegyében, hogy legalább 26 fok legyen és egész nap nyitva legyen az ablak,???

Megjegyzem, akikkel eddig beszéltem a házban, szinte senki nem fűt, leszámítva a földszintieket.

Azért találták ki az egyedi mérést, hogy saját igényeimhez igazíthassam a hőérzetemet és a költségeimet, nemde? Így is fizetek eleget, nem ingyen van a napsütés sem..

2014. jan. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az egyedi mérést azért találták ki, hogy a lakókat külön-külön is érdekeltté tegyék a spórolásban. A radiátort lecsavarni nem becstelen dolog, de egy panelházban, ahol a hő egyik lakásból a másikba szinte akadálytalanul áramlik, a fűtésköltségeket kizárólag a költségosztók alapján arányosan elosztani a fenti okok miatt műszakilag nonszensz. Ezért jogos, hogy valamennyit az is fizessen, akinek egész télen el vannak zárva a radiátorjai.
2014. jan. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!