Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lehetséges így saját/egyedi...

Outlast Battlefield kérdése:

Lehetséges így saját/egyedi bonsai fát nevelni?

Figyelt kérdés

Előre kérném, hogy ha hülyeséget írok, akkor ne hurrogjatok le, mert nem nagyon értek az ilyesmihez! :)


Na, a kertünkben áll egy almafa. Arra gondoltam, hogy ha lehet akkor ebből szeretnék egy bonsait csinálni. Képeket már láttam ilyesmiről a neten, de leírást, hogy hogyan is kell ezt kezdeni, csak angolul :( Tehát ha valaki leírná teljesen az alapoktól, hogy hogyan álljak neki akkor megköszönném :)


ui.: Ne írja senki, hogy inkább vegyek egy "kész" fát, mert erre gondoltam én is, de meg kellett állapítanom, hogy amik nekem tetszenek, azok ~5000Ft-tól kezdődnek. Ennyit pedig nem szeretnék az elején rááldozni, mert lehet, hogy nem jön be, és akkor buktam ~5000Ft-ot!


2014. jan. 5. 12:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, de van a kertünkben egy Vilmos körte, még a nagyapám adta anno, már legalább 32 éves, de még csak 1,7 m körüli lombbal együtt. Igaz vagy 4x lett átültetve az élete során, de él és terem is. Persze nem bonsai, de majdnem. Az, hogy ebből valódi sanyargatással egy girbe-gurba fát szerettünk volna, akkor most lenne egy 1 méter magas kisfa, cikk-cakk alakú törzzsel.
2014. jan. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szabadban nem fog menni. Ha visszavágsz egy felnőtt almafát, akkor 2 méteres hajtásokat fog hozni.


Mekkora fa egyébként? Ha kicsi, és beülteted edénybe, meg visszavágod, akkor neki tudsz fogni, de nem sok sikerélményed lesz, ez nagyon nehéz, szakértőknek való feladat. Valami gyenge növekedésű növénnyel kezdj, pl. kökénnyel. Ez sem olyan egyszerű.


Az a Vilmos körte azért lehet gyenge növekedésű, mert birsre van oltva, és a birsalanyt nem nagyon szereti a körték többsége.

2014. jan. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!