Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Tegyük fel hogy sikerül...

Tegyük fel hogy sikerül találnom egy 50 ezer forintos albérletet. én azt akarom hogy olcsóbb legyen ezért vinnék magammal még valakit. Ha a tulaj tudná hogy ketten vagyunk akkor emelne az 50 ezren?

Figyelt kérdés
2014. jan. 19. 14:51
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

4 opció van:


A) Nem adná ki, mert csak egy embernek szeretné (2 ember esetén könyebben felbomolhat a szerződés ha összevesznek, több kárt tudnak okozni, több vendég, stb.)

B) Ha nem tájékoztatod róla, hogy ketten költöztök be, akkor jó eséllyel kidob, és a kauciót is elveszted

C) Kiadja és emel az áron

D) Kiadja és nem emel az áron.


Személyiségfüggő. Mi ketten béreltünk egy hasonló méretű lakást 48-ért; miután az egyikőnk elköltözött, a tulaj engedett az árból és 40-ért adta ki a lakótársamnak egyedül. De addigra már 4 éve ott éltünk előtte, szóval ez inkább jóindulatból volt.

2014. jan. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Általában az emberek nem egyedül költöznek albérletbe, hanem párban (társsal, baráttal, barátnővel).. úgyhogy szerintem ha 50 ezerért hirdetik, nem várható el, hogy csak egy ember lakjon benne. Én nem emelnék amúgy, ha főbérlő lennék.
2014. jan. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem nem gond. Vannak főbérlők akik a hirdetésben kikötik, hogy csak egy fiatal egyetemista lányt fogad el, de ez az álomvilág kategória.
2014. jan. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
61%
Attól függ, hogy milyen pénzéhes. A mi főbérlőnk ott emel, ahol csak lehet. De ha normális, akkor ezzel nem lehet probléma
2014. jan. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
értem már. köszi a válaszokat :)
2014. jan. 19. 15:41
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyszer volt olyannal dolgunk aki közölte, hogy ha egy ember jön akkor 45, ha kettő akkor 55e. Néztünk rá, hogy most ezt komolyan gondolta és mégis ezt így miért? Közölte, hogy szerinte két keresetből 55 is kigazdálkodható, azért kér többet!

Mondjuk eleve nem volt szimpatikus a nő, ami már abban megmutatkozott, amilyen stílusban kizavarta a még javában ott lakó kisgyerekes párt. Ha így bánik az előző lakókkal, akkor mit várjon az ember?

Szóval 45-ért se kellett volna, de soha azelőtt és azután nem találkoztunk ilyennel, hogy két főre (párommal) többe kerül, mint egy főre. Hiszen a tulajdonosnak két fő miatt sincs több költsége. Egyszerűen csak pénzéhes volt. (Bevallom még az is jobban esett volna ha azt mondja mindenképp 55 és pont.)

2014. jan. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
én mindig kikötöttem, hogy egy embernek adom ki a lakásomat..most változtattam...most mehet kettö is :D de azért adtam ki csak egynek mert félévente egyszer beestem 3-4 éjszakára, igy kellett egy ágy nekem is :D
2014. jan. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!