Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hol lehet korrekt áron,...

Hol lehet korrekt áron, létező albérletet találni valódi, létező magánszemélytől? Akinek sikerült albérlethez jutnia, az milyen hirdetésből, hogyan talált rá magánszemélyre és albérletre?

Figyelt kérdés

Elég fura, de már jó ideje nem találok létező albérletet! Ezt úgy értem, hogy még addig sem sikerült eljutni, hogy egyetlen albérletet is megtekintsek! Kamu hirdetések tömkelege kering a neten, erre persze most kezdek rájönni, miután már egyre gyanúsabbá vált a dolog egy idő után. Az apród.hu, a jófogás.hu, az expressz.hu és a többi hasonló is, amit az interneten lehet találni, "ingatlaniroda" által megadott hirdetések hadát tartalmazza. A héten végső elkeseredésemben kipengettem 8000 Ft-ot egy cégnek, hogy aztán többezer Ft-ot elköltsek arra, hogy hívogassam az általuk megadott kamu hirdetéseket! Biztos, hogy mind (vagy legalábbis 90%) kamu! Ha pedig nagy nehezen találok magánszemély által feladott hirdetést, olyat, ami nekem megfelelne, akkor az történik, hogy mikor oda megyek a megbeszélt időpontra az albérlethez, hogy megmutassák nekem, akkor a "magánszemély" nem jelenik meg, felszívodik, telefonon nem lehet elérni, vissza nem hív, sms-re nem reagál! Lehet, ez sem létező albérlet volt...


Kérdésem az lenne, hogy hol lehet egyáltalán korrekt, megbízható hirdetéseket találni, ahol korrekt áron, korrekt, megbízható és létező személyek kínálnak kiadásra létező albérleteket?? Akinek sikerül albérletet találnia, annak hogyan sikerül ez, hol és milyen hirdetés alapján? Hol tudok korrekt és létező magánszemélyeket találni?? Ez egy horror, ami itt megy az albérletek terén (is)!!


Olyan tanulságos történeteket, keserű tapasztalatokat is várnék, amik szintén az albérletkeresés során történtek emberekkel!


Köszönöm a válaszokat!


2014. jan. 24. 01:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a neten, és ujsághirdetésben is találtam már albit. Igaz, ez nem mostanában volt. Kitartás, és türelem kell hozzá, az biztos!

Szerintem menj el arra a környékre ahol szeretnél majd lakni, keress meg közös képviselőket, gondnokokat, azok tudják, hogy az adott házban van-e kiadó lakás vagy szoba. Az ingatlanközvetítő irodákat kerüld el messzire, csak lehúznak a semmiért!

2014. jan. 24. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mit jelent számodra a korrekt ár?
2014. jan. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
24%

az a baj, h 1-2 helen evek utan is fennmaradnak a hirdetesek, bontott autom darabjati tobb mint 1 eve hirdettem, meg mindig hivogatnak, bar eleg hianycikk.

gondolom albinal is hason helyzet, ido utan te se hivnad vissza, foleg nem, ha vki. vh.t kuld...

2014. jan. 24. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 kovpet ***** válasza:
100%

"A héten végső elkeseredésemben kipengettem 8000 Ft-ot egy cégnek"


MINDIG az tulaj fizet, amikor az ingatlanos sikeresen kiadja a lakását. Tehát minden olyan, amikor a bérlőnek kell fizetni, főleg előre, az ÁTVERÉS.

Nem is értem, hogy miért fizetsz előre. Neked előre fizetik a fizetésed? :)


Nekem több ismerősöm is adott ki lakást. Alberlet.hu-n pl. Általában reggel feltette és délutánra megvolt az aláírt szerződés. Tehát ez egy elég gyors folyamat szokott lenni. Ha egy hetes hirdetést látsz és az még aktuális, akkor ott valami nem kerek. Vagy trágya, vagy túlárazott.


Ajánlom, menj be egy nagyobb ingatlanoshoz és ő keres neked albit. (Számodra) ingyen.

2014. jan. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A #4 válaszolónál az igazság.

Javaslom, tedd a magadévá a válaszát és cselekedj aszerint.

2014. jan. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi szerencsések voltunk, nem kellett hasonló kálváriákat átélnünk.

Volt egy szimpatikus hirdetés, felhívtuk, de a tulaj már a telefonban is bunkó volt, így nem erőltettük a dolgot. Utána elkezdtünk újra nézelődni a neten, és egy egy napos hirdetésnek a feladóját sikerült elérni. A hirdetést a jófogás.hu-n találtuk. Egyeztettünk időpontot, megnéztük, kivettük.

A korrekt árról nyilatkozni nem tudok, Budapesthez közeli város vagyunk, 15 perc alatt be lehet érni a metróhoz, de mégis nyugodtabb, mint a belváros, így az albérletek se olcsók. Nagy választási lehetőség sem volt sajnos.

2014. jan. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy milyen áron keresgélsz? Mert ha álmokat kergetsz (szépen felújított, jó környéken, rendkívül olcsón) akkor ne csodálkozz, hogy csak átverésekkel találkozol.

De amúgy teljesen megértelek, mert velünk is ez volt, bár nem voltunk olyan hülyék, hogy 7-8 ezret fizessünk a semmire. Téged jól lehúztak. Minket is próbáltak többször is ilyenbe belerángatni csak nem sikerült. :)


Nagyon jól írta valaki: a korrekt albikat 1-2 nap alatt elviszik. Még azt is aminél nincs kép!! Ha napok óta fent van a hirdetés akkor valami baj van vele, teljesen felesleges felhívnod.

Az alberlet.hu-n találtunk mi legutóbb, és még kép sem volt, csak egy szűkszavú leírás. Szóval kicsit zsákbamacska, de gondoltam nézzük meg, de végül jó lett.

2014. jan. 27. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!