Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ilyenkor mi van?

Ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés

Kérlek Titeket adjatok tanácsot, mert már nagyon el vagyok keseredve. Két éve lakunk egy cég által kiadott albérletben. Eddig soha semmilyen gond nem volt, ugyanis volt egy hölgy, aki minden hónapban küldte az elszámolásokat és a jóhiszeműség elve alapján fizettünk is. Tehát hozzánk, a lakásra soha nem jöttek számlák, mind a Kft. címére mennek. Sajnos ez a hölgy október óta nem dolgozik a Kft.nél, nos azóta nem jönnek az elszámoló számlák sem. Mi eddig legalább a havi bérleti díjat és a közös költséget mindig átutaltuk, mert arról tudtuk, hogy az egy fix összeg. A kapcsolattartó srácot soha nem érjük el telefonon, ha elérjük, mindig másnapra ígéri a fizetni valókat, de persze soha nem küldi. Már ott tartunk, hogy januárban kikapcsolták a villanyunkat mire haza mentünk, akkor felhívtuk, hogy legyen kedves legalább az addig elutalt bérleti díjból fizesse ki a tartozást. A gázzal biztos vagyok benne, hogy ugyanez a helyzet. Próbáltam beszélni a szolgáltatóval, mert szeretném átutalással rendezni minden hónapban, de mivel nem tudok ügyfélszámot, szóba sem állnak velem.... A srác egyszerűen arra sem méltat minket, hogy felvegye a telefont, vagy hogy ide adja az ügyintézéshez kapcsolódó ügyfél azonosítókat...

Teljesen kétségbe vagyok esve, adjatok tanácsot. Költözni egyelőre nem szeretnék, három éves a kislányunk, csak végszükség esetén rángatnám ki a megszokott környezetéből! Mindenkinek nagyon köszönöm!



2014. jan. 24. 09:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez már a végszükség.

Ha most ez a helyzet, gondolod később jobb lesz? Mindig is lesznek gondjaitok, ha ilyen a hozzáállása a srácnak.


Inkább keressetek másik albérletet, amíg van még fűtésetek, addig!

2014. jan. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az a probléma, hogy eddig örültünk, hogy ilyen albink van, nem jár a nyakunkra a tulaj, stb. de ez már a másik véglet....
2014. jan. 24. 10:48
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha akarnád megtudhatnád :DDD Az idáig küldött számlák másolatán rajta van ! Egyébként csak te fogyasztottál ott . Meg ha nem kaptatok számlát mit utaltatok ? Ha nem fizetettek ők sem fizettek , pedig szerintem a víz, gáz, mérők , internet , tv , ketyegett a szolgáltatónál .
2014. jan. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ne mondd..... Ugyan az elején említettem, hogy a jóhiszeműség alapján fizettünk. Minden hónapban megírták hogy mennyi qz annyi, mi meg fizettünk. Állítólag a többi ingatlanjukkaklis így csinálják. Mivel mindig reális volt, talán egyszer- kétszer kértem szkennelve. Sajnos ezek már nincsenek meg.. Amikor beszéltem a szolgáltatóval azt mondta, mégha tudnám is a jelszót akkor is be kellene bizonyítanom, hogy a kft.hez tartozom. Ma beszéltem a társasház számvizsgálójával, megpróbálnak segíteni.
2014. jan. 24. 17:57
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja, az internet stb. az én nevemen van
2014. jan. 24. 17:58
 6/8 anonim ***** válasza:

Van annak a "jómadárnak" egy vagy több főnöke, próbáld felkutatni valamelyiküket. Ha szerencséd van, nem az egyik tulaj idióta kölke lett az ügyintéző, vagy ha igen, akkor nem a felmenőjével beszélsz.

Hja, nagyon fontos, mindenképp maradjon nyoma írásban a tárgyalásotoknak. (Pl elkéred annak az e-mail címét, akivel beszélsz, majd a beszélgetésetek után írsz egy e-mailt, amiben leírod, hogy mikor, milyen ügyben, miben állapodtatok meg és kéred, hogy vagy igazolja vissza, vagy írja meg, ha valamire nem úgy emlékszik.)

2014. jan. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez elég gyanús történet nekem :D Vagy így akarnak kirakni titeket , és nehezen veszitek észre , vagy ingyen lakhatok ameddig tudtok :DDD Ha nem tetszik a helyzet miért nem költöztök el ???? Még mindig a cég van rosszabbul azóta rengeteg adósodott belerakhattok az albiba ! Csodálom fizetik az számlákat minden évben van leolvasás ,, na azt ki állja majd ??????
2014. jan. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 kiad-lak ***** válasza:

Ez már kicsit bonyolult így.

Első kérdés az, hogy mi van a tulajdoni lapon? Alap. Azzal szerződtél aki a II. részben van feltüntetve?

Ennek ismeretében mi van a szerződésben?

2014. jan. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!