Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Már megint csőtörés, mit...

Már megint csőtörés, mit lehet tenni ilyenkor?

Figyelt kérdés

Bérlők vagyunk, 3 hónapja lakunk ebben a lakásban. Kb egy hónapja volt egy csőtörésünk, az alattunk lakó néni felkopogott egy reggel, hogy nála csöpög a plafonból a víz, amikor zuhanyzunk. Szét lett barmolva az egész fürdőszobánk, a zuhanytálca csöve két helyen is el volt törve, megcsináltattuk (természetesen a tulajdonos tudtával). A néninél azóta semmi probléma nincs.

Tegnap este a változatosság kedvéért, a srégen alattunk lakó jött fel szólni, hogy nála is kezd vizesedni a plafon... Lementem, megnéztem, kicsi, de tényleg vizes folt, azt viszont nem tudja megmondani, hogy mikori, mert tegnap este vette észre, szerinte friss. A mellettünk lakó, vagyis közvetlen a néni feletti lakásba nem engedtek be minket, mert ő nem is használja a konyhában a vizet (nekünk azon a falon van a fürdőnk), hagyjuk őt békén és ránk vágta az ajtót.

Beszéltünk a tulajdonossal és nyilvánvaló, hogy nem fogjuk minden alap nélkül ismét szétveretni a fürdőszobát, de még is mit lehet ilyenkor csinálni?

Ma reggel megkértem a nőt, hogy hívja fel a közös képviselőt jöjjön ki és rendezze a helyzetet, mert fogalmam sincs mi ennek a menete, egyáltalán hogy lehet kideríteni, hogy csőtörés van-e (és ha igen hol), amikor nálunk a fürdőben semmi nem látszik. Arról nem is beszélve, hogy lehet nem is tőlünk jön...

Mit lehet ilyenkor csinálni? Már kezd elegem lenni ebből a lakásból, pedig egy éves szerződésünk van.



2014. jan. 23. 11:59
 1/2 A kérdező kommentje:
Még talán annyi, hogy nekünk van külön hideg meleg vízóránk is, ezen semmi nem látszik, illetve a csöveink is falon kívül futnak. Ha gond van, akkor leszálló ágon (csatornával) van probléma, vagy nem tőlünk jön.
2014. jan. 23. 12:08
 2/2 anonim ***** válasza:

A társasháznak ez is 1 átka főleg ha régi.


A szomszédod meg elég gyanús,ha nem enged be titeket, én tapasztalatból tudom mondani ,hogy akinél rendben van a víz(vagy legalábbis úgy hiszi),az mindig beengedi a reklamáló alsó szomszédot-(kat)

Ha meg valamit eltört/szétdurrant flexi/ vagy mosógép problémás azaz áztatás tőle eredt,az meg hazudozik ..hogy nála minden okés,ide senki nem jön be kíváncsiskodni és kész !

Egyenlőre várjon a srégen alsó szomszéd,és nézze hogy ki szárad-e vagy növekszik a folt.

Ha utóbbi,akkor újra a szomszédodba be kéne csöngetni,hogy valami nem jó és lehet hogy nála van a gond.

A vízköves padló árulkodó jel.

2014. jan. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!