Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Jogosan érvénytelenítette a...

Jogosan érvénytelenítette a szerződést?

Figyelt kérdés

Elég felismerhető a szitu, akit érdekel megírom priviben, de tényleg nagyon tanácstalan vagyok, albérletbe szeretnék menni, új életet kezdeni szingliként, de itt elég nehéz és most ezt is felmondták... Mit csináljak? Még szoba sincs kiadó.

És nem tudom, hogy most a főbérlőtől jogos volt-e, hogy érvénytelenítette a szerződést... Segítene valaki?



2014. jan. 29. 14:20
 1/7 anonim ***** válasza:

A szerződés az irányadó. Te tudod, hogy mit írtál alá és mi van benne.

Ha nagyon tanácstalan vagy, akkor keressél gyorsan egy ügyvédet.

Ha jól sejtem, akkor van 1 hónapod hogy találjál valamit. Nehéz ügy, de nem lehetetlen. Ha más nincs, akkor biztos el tudsz csövezni egy ismerősnél, amíg nem találsz egy alkalmas lakást.

2014. jan. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

" Ha jól sejtem, akkor van 1 hónapod hogy találjál valamit."


Ez az 1 hónap honnan jött? Csak mert 3 hónap van ilyenkor.

2014. jan. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"itt elég nehéz... Még szoba sincs kiadó. "

Hát hol a világvégén élsz? Nem írod, hogy Bp vagy Kukutyin?... :((

2014. jan. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 kiad-lak ***** válasza:

Kb. a semmire elég nehéz válaszolni.


Köss határozott idejű szerződést, egy évre, azt nem lehet csak rendkívüli felmondással megszüntetni. Addig meg van egy "birtokvédelmi jogod"

2014. jan. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

albérletbe szeretnék menni, új életet kezdeni szinglikén c. mondatban mi nem érthető?

Akkor elmagyarázom.

Ez azt jelenti, hogy rossz kapcsolatban élek a pasimmal (MOST IS) és el kellene költözni. 2 nappal a költözés előtt visszavonta a lakást. De az dolog oka akit érdekel megírom priviben, nehogy a tulaj (az albérletet visszavonó fél) felismerje magát benne.

És még mindig a pasimmal lakom, de marhára nem akarok.

Amúgy Veszprém megye.

2014. jan. 31. 14:26
 6/7 A kérdező kommentje:

Amúgy ez csak ilyen kettőnk közti szerződés lett volna...

Én nem ismerek senkit aki bejelentené, h kiadta a lakását... Még jó, hogy nem szóltam "itthon"...

2014. jan. 31. 14:28
 7/7 A kérdező kommentje:

Privátban szívesen megírom, hogy hogyan lett volna ez feketén és mi lett volna az OKA, hogy a tulaj mégis nemet mondott beköltözés ELŐTT.

Csak a sztori sztem elég egyedi és félő, h magára ismer a tulaj.

2014. febr. 8. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!