Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit tegyek, ha albérletbe...

Mit tegyek, ha albérletbe akarok menni, de nincs az anyagi helyzetemnek megfelelő?

Figyelt kérdés

Minimálbért keresek, segítség NINCS! Környéken ha van is kiadó elérhető áron van nagyjából. Az a baj evvel, hogy itt kevés van és azt a keveset se hirdetik meg, kb 1 éve keresek, hiábavalóan. Néztem 1-2 lakást (Azon kevesek közül amit meghirdettek), de egyik helyen a tulaj azt akarta, hogy az Ő számláit fizessem (pedig elvileg a fogyasztásom után kellene). Egyszóval: Átakartvágni.

Másik meg elég magas albdíjat akart kérni ráadás a közös költség is nagyon magas volt a szigetelés miatt.

Szóval ez hosszú.

Lényeg, hogy szeretnék új életet kezdeni szingliként, ismerkedni vagy csak lenni nyugodtan.

Ti mit tennétek a helyemben, ha SENKIRE nem számíthattok?



2014. febr. 12. 18:22
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Jobban mondva a pénz másodlagos probléma, inkább az a baj, hogy az olcsóbb albik nincsenek meghirdetve, amik meg meg is voltak, többet kértek, mint a hirdetésben vagy, mint írtam a számlákkal akart átcseszni vagy a kaució volt irreális. A 30 és 52 m2 közöttiek amiket fent tudok tartani.


Apropó: A kaucióval kapcsolatban. Azt elfelejthetem vagy vissza szokták adni? Vagy visszaadják?

2014. febr. 12. 18:48
 2/12 acelsziv ***** válasza:
100%
nézzél csak egy szobát például. Hol laksz?
2014. febr. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül vagy és minimálbérből élsz, így a legolcsóbb albérletet sem fogod tudni fizetni, illetve tudod, csak semmi másra nem lesz pénzed. Keress inkább kiadó szobát, olcsóbb sokkal.

De egyébként meg hirdess te is, hogy mit keresel hol.

2014. febr. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Olyan hirdetést keress, ahol diákok keresnek bérlőtársat! Van amikor többen bérelnek egy lakást, így sokkal olcsóbban jön ki, és a rezsi is megoszlik, ami pl. a fűtésnél nem elhanyagolható.
2014. febr. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
Hát nem te vagy a bérbeadók álma :) ! Minimálbér elmenne egy hónapra , és nem telefonáltál , nem ettél . Csak kíváncsiságból melyik ország szegletben élsz ,és idáig hol laktál ? Ekkora jövedelemmel inkább csak szoba , vagy egy vityilló a tanyavilágban , vagy nyaraló a város szélén . Szoba bérlés átmeneti szállón, fizetős ágy/szoba hajléktalan szállón.
2014. febr. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Itt 20-25000-ért vannak lakások kb 18-20 ezres rezsivel.

(Akinek nincs bejelentett lakcím annak az önkorm ad minden hétköznap ingyen ebédet), szóval a kaja se lenne nagy összeg.

Társas bérletet is próbáltam, hirdetek én is folyamatosan.

Szoba, házrész, társbérlet minden, de nem igazán van, mind-mind ismerősnek adják ki vagy mint ez az utolsó is át akart bszní a számláival. Amúgy van elég félretett pénzem, de nem akarom, hogy ahhoz hozzá kelljen nyúlni, kivéve, ha lebetegszem vagy akármi. Nem élek nagy lábon. Nem utazgatok, már bagózni se bagózom, nem sminkelek, ruhákat se kell vennem, mert kicsi ember lévén mindig gondol rám valaki akinek a gyereke kinőtte a jó állapotú ruháit és nekem adja. Egyedül cipőt kell venni, kabátból is van elég. Nem telefonálok sokat, szeretem az egyszerű és olcsó ételeket. Magyarán csak 3 dologra kell költeti. Albdíj, rezsi, kaja.

És ez amúgy is csak ideiglenes megoldás lenne, mert van egy udvarlóm és ha összejönnek a dolgok akkor az jó lenne, közösen könnyebb. Részben ezért is lenne jó ha olyan helyre mehetnék ahol fogadhatok fiút, mert nála se lehetünk, szüleivel él. Ő is néz mindenfele, de nem járt sikerrel. Olyan rossz, hogy van miből, de nincs hol. :(:(:(:(

2014. febr. 13. 19:19
 7/12 anonim ***** válasza:
gondolom most is laksz valahol. én a helyedben kivárnék. ha összejön a fiúval a dolog, akkor két keresetből már hamarabb juttok valami megoldásra.
2014. febr. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Az a baj a fiú a szomszédom és elég közeli szomszéd... Lehetetlen, hogy ne bukjunk le.
2014. febr. 15. 12:28
 9/12 anonim ***** válasza:
18%
Ha a bogozás helyett a "bagzás" a fontosabb így jártál :) !
2014. febr. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Primitív állat vagy 9-es.
2014. febr. 16. 14:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!