Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogy tudom ellenőrizni, hogy...

Hogy tudom ellenőrizni, hogy fizeti-e az albérlő a rezsit? És hogy valóban csak az lakik ott, akinek kiadtam az ingatlant.

Figyelt kérdés
Óraleírás megtörtént. Közösen, ő írta le.
2014. febr. 15. 12:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A szolgáltatóknak többnyire van online felületük, amin nyomon lehet követni az aktuális egyenleget.


Az, h ki lakik ott, nehezebb kérdés. Te kiadtad valaki(k)nek, aki(k) jogosult(ak) ott lakni, de azt a jogot ők nem értékesíthetik, adhatják tovább.


Ha ilyen gyanúd van, kérdezz rá nyugodtan.

2014. febr. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Albérletbe adtam ki szerződéssel. Eladni nem tudják ez biztos, csak nem tudom, hogy ellenőrizhetem, hogy valóban fizetik-e a rezsit.
2014. febr. 15. 14:22
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

bemész a szolgáltatóhoz az ügyfélazonosítóddal, mérőóra számával, és kérsz kimutatást. nem bonyolult. bár nekem elég fura hogy így megbízol bennük.

én a saját címre kérem a számlát, amikor a lakbérért megyek, akkor megmutatom neki, és kifizet mindent a srác.


hogy a bérlődön kívül még lakik-e ott valaki, azt max a szomszédok tudják megmondani a mozgásból. perkálsz az egyik nyugdíjasnak egy kicsit, aztán majd zoomolja a kecót és jelenti a gyanús dolgokat.

mivel én havonta megyek a bérlőhöz, így feltűnne ha lakna ott még valaki, bár az sem zavarna amíg fizet rendesen.

2014. febr. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha csekken fizetik a rezsit, akkor kérd el a feladóvevényt. Nálunk is így megy, hozzánk jönnek a csekkek, befizetjük, a feladóvevényt pedig odaadjuk a tulajdonosnak.
2014. febr. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
Mi havonta egyszer megyünk a bérleti díjért, visszük az aktuális csekkeket, s bemutatjuk, ők rendezik nekünk kp., átvételi elismervény ellenében, mi feladjuk... A csekkek nálunk maradnak, ha már a nevemen vannak az órák, s az én felelősségem, elvileg 5 évig meg is kell őriznem őket. Így nyugodtan alszunk rezsi ügyben, mindig tudjuk hol tartunk a fogyasztással. Bár így is lutri, hogy éppen hajlandó fizetni-e a "kedves" bérlő.
2014. febr. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A legegyszerübb és legbiztonságosabb, ha az órákat átiratod a bérlők nevére. A szolgáltatók rajta fogják behajtani a tartozást, ha a plomba megsérül (lopnák az áramot, vizet) a büntetés az övéké. Nem tudnak neked hátrahagyni több százezres tartozást...., a lakásodra nem tudják terhelni, mert az nem az ő nevükön van.

A legtöbbet ingyenesen átirják.

2014. febr. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%
Soha nem bíznék ilyen élősködő csórókban !! Most is gondban vagyok egy fél Ci..ány becsületes " MUSZÁJ fidess megszületett foci" csapattal !!!
2014. febr. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, szinte mind hasznos volt számomra. Csak nincs "gyakorlatom" ingatlankiadásban, most muszáj volt valamit kitalálni, ha örököltem és két helyen nem lakhatok (vidéken élek, az öröklés pesti ingatlan).

Ettől független, ha van valakinek tanácsa, véleménye szívesen várom és előre is köszönöm.

2014. febr. 16. 11:23
 9/12 anonim ***** válasza:
Én bérlő vagyok. Hozzám mindig jön a tulajdonos, megmutatja a számlákat, én odaadom a pénzt, és ő megmutatja az előző havi bankszámlakivonatot arról, hogy ő befizette az előző havi számlákat. Így teljesen korrekt, látja az órákat a saját szemével, én látom a csekkeket, meg azt is, hogy amire odaadtam a pénzt valóban kifizette, és nem kell izgulnom azon, hogy esetleg egyszer arra érek a lakásba, hogy lekapcsolták az áramot, vagy ilyesmi. :) Ha mondjuk nem szeretnél havonta feljárkálni pestre csak ezért, akkor megkérheted őket arra, hogy fotózzák le minden hónapban az óraállást, küldjék át neked e-mailben, te pedig bejelented a szolgáltatónál. Kérheted a saját címedre a számlákat, amiket szintén be tudsz szkennelni és átküldeni nekik e-mailben, hogy lássák mit fizetnek, ők elutalják a lóvét te pedig befizeted. A bizonylatot szintén el e-mailezheted neki ha szeretnéd. Szerintem ha normális a bérlő ezt simán lehet kivitelezni. Nekünk működik...:) 26/L
2014. febr. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én bérlő vagyok. A tulaj kb 1,5 éve nem volt itt. A csekkeket soha nem látta, de amúgy rendesen fizetem. A lakbért mindig utalom. Eddig úgy gondoltam tök normális ez a bizalmi viszony, de minél többet olvasok itt, annál inkább rájövök, hogy mi vagyunk a kivételes csodabérlők...


Amúgy a közüzemi számlákat bármikor ellenőrizheted telefonon, személyesen vagy neten is a szolgáltatónál.

2014. febr. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!