Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Visszamondható e a szerződés,...

Visszamondható e a szerződés, "rejtett hiba" vagy ilyesmi jogcímen? Kiderült a szomszéd lakást egyetemisták bulizás céljából bérlik. Ez elfogadhatatlan, de kifizettem a 2 hónap kauciót, és 1 havi bérletet.

Figyelt kérdés
Első éjszaka kiderült az albérletem szomszédja egy privát buli hely. Most béreltem a lakást.Beköltözés előtt ott aludtam éjszaka.Minden megoldás jó lehet, mert itt pihenni nem fogok!

2014. márc. 5. 23:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Emiatt nem. Minden házban lehet valami, ami csak pár nap múlva derül ki. A társasházak már csak ilyenek.


Beszélj a tulajjal, hátha meg tudsz vele egyezni.

2014. márc. 6. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szólni kell a szomszéd lakáshoz tartozó közös képviselőnek (nem derült ki, hogy ugyanabban a házban vagy a szomszédosban van-e a lakás) és panaszt kell tenni. Ha nem intéződik el a dolog, akkor szólni kell az Önkormányzatnál. Emellett lehet kezdeményezni a szerződéstől való elállást is.
2014. márc. 6. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sajnos erről nem a tulajdonos tehet . Én mindig kihívnám rájuk a rendőröket , és az állandó bírságolás elvenné a tulajdonos kedvét , de volt olyan a lakás is úszott a haverok miatt. De ehhez a tulaj kell meg a helyi jegyző ! Sajnos nekem két helyszínen a primitívebb izomból módszer vált be ...
2014. márc. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Birtokháborításról van szó, amihez a tulajdonosnak nincs köze, ezért a szerződést sem érinti. Hívd rájuk a rendőröket minden alkalommal, egyszer majdcsak megunják. Addig is, mondd fel a szerződést és keress új lakást. Még örülhetsz, milyen jól jártál, képzeld, ha megvetted volna a lakást, na az lenne az igazi bukta.
2014. márc. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Első körben beszélj a tulajdonossal, hogy ez így a számodra tűrhetetlen, hátha kiagyaltok közösen valamit.

Másodsorban "csendháborítás" miatt igen is rájuk lehet hívni rendszeresen a rendőröket, előbb-utóbb csak megunják.

Ha nem, akkor beszélni kell a közös képviselővel, hogy intézkedjen, esetlen tegyen panaszt a lakás tulajdonosánál, akitől ők a lakást bérlik. Lehet aláírásgyűjtés is a többi lakótól, akiket ez zavar, ami ha nem is ér sokat, legalább nyomatékosítja, hogy nem csak neked van velük problémád.

Ezen felül a jegyző és stb. lépést már elmondták. Én ehhez végső sorban fordulnék.

2014. márc. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ha tetszik a lakás akkor ne költözz el, ha nem a szomszéd lakás tulajdonosával beszélj és ha nem változik semmi, akkor hívd ki a rendőröket, vagy kopogj be amikor buli van.Lehet hogy téged is meghívnak./hahaha/
2014. jún. 4. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!