Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Most akkor vissza fogjuk...

Most akkor vissza fogjuk kapni a kauciót vagy sem?

Figyelt kérdés
Szóval...négyen vagyunk egy albérletben és csak az egyikünk írt alá szerződést a főbérlővel, viszont két havi kauciót oda adtunk neki, ez így rendben is van. De én elakarok költözni két hónap múlva, és arra vagyok kíváncsi hogy ebben az esetben vissza jár e a kaució? Mit mondhat a főbérlő? Mivel lehetne rábírni hogy mindenképpen vagy adja vissza vagy lelakhassam?

2014. márc. 30. 19:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

A kauciót az az ember adta a föbérlönek, akivel szerzödésts kötött. Amit te adtál bele, azt ennek a lakótársnak adtad, és töle kézheted vissza a részedet, a föbérlönek ehhez semmi köze.

Viszont ha erröl nincs papírod, akkor csak töle függ, hogy visszaadja neked vagy sem.

2014. márc. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nos. A kauciót az fizette, akinek a nevén van az albérlet. Te semmilyen jogi kapcsolatban nem vagy a tulajjal. Ő neked semmit nem fog visszafizetni. Ezt azzal rendezd le, aki bérli a lakást papíron. Aztán vagy vissza adja, vagy nem. Gondolom, erről nincs papír.
2014. márc. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
tényleg nincs semmilyen papírom róla, csak annyi hogy bankon utalva lett a pénz...és ha lakótársam nem akarja visszaadni a kauciót akkor mi a teendő ?
2014. márc. 30. 20:20
 4/17 anonim ***** válasza:
87%
Akkor nem sokat tehetsz.
2014. márc. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%
Ezt a bérlőtársaiddal kell megbeszélned, elvileg te ott sem laksz!
2014. márc. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
biztos van valami kiskapu :)
2014. márc. 30. 21:42
 7/17 anonim ***** válasza:
92%

Milyen kiskapu??? Nem tudsz beszélni a bérlőtársaiddal, hogy dobják össze a te részed a kifizetett kaucióból? Vagy esetleg szerezz magad helyett egy bérlőt a társaid mellé!

A tulajnak a te problémádhoz semmi köze, mégegyszer: te hivatalosan ott sem laksz.

2014. márc. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
oké, köszönöm szépen, megértettem! bár szerintem én szépen kérdeztem/válaszoltam, nem pedig így ..
2014. márc. 30. 22:21
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
Utalással fizettél, akkor bizony van róla papírod! Meg minimum a lakótársak tanúnak, hogy ott laksz. Úgynevezett albérletről beszélünk az esetedben, ahol a tulajjal szerződött bérlő az albérletbe adó, te meg az albérlő vagy. Még ha a szerződés írásba foglalását el is mulasztottátok. A kaució téged megillető részét az albérletbe adónak kellene visszaadnia neked.
2014. márc. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
uh, nagyon szépen köszönöm a választ:)
2014. márc. 31. 12:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!