Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha csak szobát bérlek úgy,...

Ha csak szobát bérlek úgy, hogy a bérbeadó is velem lakik (tehát övé a lakás), akkor a közös helyiségek (pl: konyha, wc) takarítása miként zajlik?

Figyelt kérdés
Én úgy gondolom, hogy mivel a bérbeadó pénzt kér a szobáért és, hogyha én magam után elmosogatok, akkor nekem nem kell például a folyosót, vagy a konyhát felsepregetni. Vagy ez nem így működik? Ez közös megegyezés?
2014. febr. 22. 20:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ami közös, azt szerintem megosztva kell takarítani. Hiszen gondolom Te is fogod használni a konyház és fürdőt! De a takarításért nem fizetsz neki külön?!
2014. febr. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Megegyezés kérdése.

De miért ne kéne neked felsöpörni, meg fürdőt takarítani? Fizess neki külön a takarításért, és akkor nem kell.

2014. febr. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Minden megegyezés kérdése.

De alapvetően, amit 2 ember használ, azt 2 ember takarít.

A kérdésedet ahhoz tudom hasonlítani, mintha azt kérdezted volna: "Béreltem egy autót, tankolnom is nekem kell?" ...Bocs, tényleg ez jutott eszembe róla.

Vagy te hogy gondoltad? Soha nem söpörsz fel semmit? A wc-t is csak a másik takarítja?

2014. febr. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

nem hotelszobát veszel ki, hanem albérleti szobát. szerintem egy felnőtt kultúrember szokott maga után takarítani, napi 10 perc bőven elég hogy rendet és tisztaságot tarts magad körül.


közösen meg lehet egyezni hogy az adott héten ki a soros.

2014. febr. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ketten használjátok, evidens hogy mindenkinek illik rendben tartani a közös helyiségeket :D
2014. febr. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!