Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Egy kezdő albérletkereső kérdési?

Egy kezdő albérletkereső kérdési?

Figyelt kérdés

Nos, úgy alakult, hogy Budapesten kaptam munkát, ami miatt albérlet után kell néznem hamarosan. Mivel eddig a szüleimmel éltem, kíváncsi lennék jó pár dologra, és örülnék neki, ha hozzáértő válaszokat kapnék.

Mivel egyedül leszek, elég egy 20-25 m2-es lakáska is, jóformán úgyis csak aludni járnék haza. Egy ilyen pici lakásnak, 1 személyre körülbelül mennyi a rezsije havi szinten? Víz, gáz, áram? Illetve a hirdetésnél mit kell figyeljek, mondjuk a fűtés opciónál? Házközponti fűtés, távhő, cirkó, konvektor? Melyik a legkedvezőbb?

Sok történetet olvastam arról is, hogy a kauciót a bérbeadó nem fizette vissza. Ezt hogyan lehetne kivédeni, hogy velem ez ne fordulhasson elő?

Mikor megyek megnézni egy lakást, mi az amire mindenféleképpen rá kell kérdezni költözés előtt?


Köszönöm a válaszokat!


2014. ápr. 15. 12:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Havi szinten szerintem 10-12 ezernél nem lesz több a rezsi.

A fűtésnél a házközponti vagy a saját kazános a legjobb, a konvektor és a távhő az nem túl jó.

Mindenről legyen papír a bérbeadóval, és ne legyen oka arra, hogy visszatartsa a kauciót.

2014. ápr. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem neked elég egy társbérlet " szoba bérlése " 20-25 m2-es lakás inkább extra mini garzon, ha csak felosztod milyen helységek vannak :) ez inkább egy Pesti szoba . Általában az albis rémek nem kapják vissza a kauciót , utána teleírják a fórumokat , hogy hogy nem értette meg a tulaj ha nincsen pénzem nem fizetek , de ez az ő olvasatuk :DDD
2014. ápr. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Távhőt kerüld, főleg, ha nem mérhető. Semmi ráhatásod nem lesz a fűtési költségekre.


Kaució visszakapására semmiféle garancia nincsen. Lakd le a végén. A tulaj pattogni fog, de téged ez hagyjon hidegen.


Egyébiránt a legfontosabb a tulajdonos személye, hozzáállása. Például a #2-ben olvasható hozzáállást kerüld, neki a csóró lumpenek valók.

2014. ápr. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3# Szegény ember még a k@kit is összeszedi ,, az albis pénzecskéje meg jól jön , ezért fizetsz te is !!! Mert megtehetem :DDDD
2014. ápr. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az a szegény, akinek az eszétől a tisztességes munka nem telik ki, ezért nyomorult embereken élősködik.
2014. ápr. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
# 5 Na én az eszemmel keresem ezt a pénzt , nem verejtékkel :) ! De nem is tartok el semmilyen ingyenélő albist .... A világ márt csak ilyen vigyázz ,hogy a f@rok melyik végére kerülsz :DDDDD
2014. ápr. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!