Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kezdő, haladó vagy profi...

Kezdő, haladó vagy profi antizöld környezetellenes vagyok?

Figyelt kérdés

Fűtés: hivatalosan fabrikett, mellé napi 1-2 petpalack

bevásárlás: kenyérhez, zöldséghez, nejlnzacskó van

húsevő vagyok

étel szárm. helyére nem sokat figyelek


2013. dec. 8. 08:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Miért pet palackkal tüzelsz? A zacsi még hatareset. Am erre nem kéne büszkének lenned.
2013. dec. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

környezetellenes ember vagyok, és nem a pénz maitt fűtök napi 1-2 petet

a leírás alapjám melyik kategóriájú (kezdő: alig, haladó: közepesen, profi: nagyon szennyzező)



És még: víztakarékos: csak a wctartály

izzók: főleg hagyományos, 1 db neon van

2013. dec. 8. 09:05
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
Miért vagy környezetellenes?
2013. dec. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
46%
Na ez engem is érdekel h miért vagy környezet ellenes? Am inkább bunkónak hívnálak.
2013. dec. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
mióta látom a környezetvédelmi propagandát antizöld lettem
2013. dec. 8. 09:38
 6/13 anonim ***** válasza:
44%
a propagandákkal nem kell foglalkozni, az emberi környezetünkkel, teremtett gyönyörű-szép világunkkal viszont igen. Az ember a lét pásztora- mondja Heidegger. Minden ember: őrzője, védelmezője. Nem rablója, kizsákmányolója, elnyomója.. Miért tudtak az indiánok olyan bensőséges kapcsolatban lenni a természettel? Értették, hallották hangját, ebből eredően tudták, mit kell tenniük az adott esetekben. Nem propagandából - átélésből tudták, egy világ van és az ember a pásztora...
2013. dec. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
63%
Lol, azt vágod, hogy pl a hagyományos izzó nem környezetszennyező? Ugyanis alacsony a gyártási költsége és nem termel sok hulladékot. Nem azért tiltják, mert szennyez, hanem mert nem lehet drágán eladni, ahol meg nagy fogyasztás lenne vele, ott majd a villanyszámla amúgy is jobb belátásra térít... Szóval ezt beszívtad, egyúttal azt is megválaszolja, milyen szinten vagy:P
2013. dec. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
61%

A hagyományos égő azért nem környezetbarát, mert nagyobb energiafelhasználással jár, mint egy takarékos. Nem mellesleg megjegyzem hamarabb ki is ég és te fizetsz többet, szóval nem néhány hagyományos izzóval fogod tönkretenni a környezetedet. Akik takarékos izzóra váltanak, azok általában a saját pénztárcájukat védik, nem a környezetet.

Fabrikettet égetni szintén nem olcsó mulatság szerintem, de végülis, ha anyagilag megteheted egészségedre. Hála istennek pet palackot kevesebb égetnek, emiatt is egészségedre. Dobhatnál a tűzre sokkal károsabb dolgokat is, nem véletlenül nem fogok tanácsokat adni!

Ha egy bevásárlóközpontban nejlon zacskót adnak a péksüteményekhez, zöldségekhez, más is kénytelen azt használni, csak nem a kezünkbe visszük haza a cuccokat. Én viszont pl. nem szoktam megvenni 40 forintért az újabb és újabb szatyrokat a végén (amik sokszor már szintén zöldek), mert van otthon dögivel, inkább viszek magammal párat, ha bevásárolni megyek.

Az étel származási helyének figyelmen kívül hagyásával szintén nem a környezetedet károsítod, hanem a magyar gazdálkodókat, termelőket, akik mindent megtesznek azért, hogy a magyar piacról ne szorítsák ki őket az import termékek. A saját országodnak és népednek ártasz, nem a környezetnek.

Hogy mégegy példát hozzak én pl. szelektíven gyűjtök. Nem csak azért, mert fene környezettudatos vagyok, hanem mert baromira lusta és ha a hulladékot külön gyűjtöm, akkor kb fele annyiszor kell levinnem a szemetemet. :D

Összességében szerintem kezdő vagy.

2013. dec. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
61%

Amíg a globális következményekre gondolsz, addig könnyű környezetellenesnek lenned.

De képzeld el, hogy a településeden mindenki PET palackkal fűtene, esetleg egyéb szemetet is égetne. Hát, állandóan betegek lennétek, nőne az allergiások száma, mindenféle irritáció lenne a légzőszerveitekben, büdös lenne, sokszor lenne köd...

Önmagában a szemétégetéssel nincs gond, ha megfelelő hőfokon, megfelelő ideig történik és megfelelően tisztítják a füstgázt is. Nyilván ezek nálad nincsenek meg.

A húsevőség nem környezetellenesség. Itt kezdődik a propaganda, amit én is gusztustalannak tartok.

Hogy a származási helyre nem figyelsz...

Mi lenne, ha a tenger mellett élnél és abban a tengerben történne olajkatasztrófa? Haltetemek, madártetemek, bűz, sokkoló látvány...

Vagy költözz egy forgalmas út mellé, amin sok kamion megy! Bűz, zaj...


Könnyű nem foglalkozni a környezetvédelemmel, vagy ellene lenni, ha nem vetíted ki magadra, mit árt, amit teszel.

Vagy ha nem hiszel benne, és úgy vagy vele, hogy minek.

2013. dec. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
62%

A vízpazarlásra pedig:

A talajvíz már így is használhatatlan a műtrágyázás következményei miatt, a tavak elpusztulnak, a szennyvíztisztítás és a folyó tisztítása ivóvíznek való felhasználás előtt egyre több pénzt és energiát igényel.

2013. dec. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!