Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kinek kell állni a javítást?

Kinek kell állni a javítást?

Figyelt kérdés
Kiadtam a lakásom 2 éve albérletbe, most elromlott a mosógép, a szerződésbe nincs beleírva, hogy kit terhel ilyenkor a felelősség. Anno kértem kauciót is, de van tartozásuk a számlákkal kapcsolatban és felém is, kb a kaucióval egyenlő a tartozás. Szerintük nekem kellene kifizetni, de szerintem azért ez nem ilyen egyszerű ebben a helyzetben, hogy tartoznak.
2014. máj. 14. 00:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Mondd meg nekik, majd ha rendezik a tartozásukat feléd, te is meg tudod csináltatni a mosógépet, vagy esetleg ki tudod cserélni. Addig nem, ugyanis a tartozásuk miatt pont nem állsz úgy anyagilag. Szép is az, ők tartoznak s még követelőznek is.
2014. máj. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
hát igen... mondjuk felém nem olyan sok a tartozás kb 12 ezer forint, a rezsi tartozásuk a sok , arra kértem részlet fizetést, eddig fizetik. Nem teljesen érzem azt ,hogy nekem kellene kifizetni, bár több embert megkérdeztem és vegyes érzelmeim vannak ezzel kapcsolatban: D
2014. máj. 14. 00:40
 3/11 anonim ***** válasza:

Neked kell tudnod, jó bérlők-e, számíthatsz rájuk még hosszú távon, akkor amikor kifizetik a tartozásod, csináltasd meg a mosógépet. Ha nem úgy véled nem érnek annyit, akkor hagyd a fenébe, majd megoldják ahogy akarják, esetleg elköltöznek.

Még egy jó tanács: a szolgáltató csekkjeit kérd át a te lakcímedre, oda postázzák, a bérlők neked fizessék ki az árát, és te egyenlítsd ki a szolgáltató felé. Így nem lesz rezsitartozás.

2014. máj. 14. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ :)
2014. máj. 14. 01:03
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

A jogszabály azt mondja, hogy ebben az esetben, ha javítható, azt a bérlő fizeti, ha cserélni kell, azt a bérbeadó.


Ha tartozásuk van, akkor felszólítás után a szerződés rendkívüli felmondásával élhet a bérbeadó.

2014. máj. 14. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mi van a szerződésben? Szerződésben vállaltad, hogy mosógépet biztosítasz részükre vagy csak egyszerűen ott hagytad a lakában, mert nem tudtad magaddal vinni, ők pedig a beleegyezéseddel vagy anélkül használták? Ha a szerződésben az van, hogy mosógépet adsz a lakáshoz, és nem kötöttétek ki, hogy az esetleges javítást a bérlő fizeti, akkor neked kell fizetni.
2014. máj. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Egyszerűen otthagytam, hogy használják, mert nehézkes lett volna elvinni, és a szerződésbe nem írtuk bele a mosógépet.
2014. máj. 14. 09:34
 8/11 anonim ***** válasza:
fizessétek felesbe a javítást.
2014. máj. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem is van kiadott lakásom. Én a mosogatógépet hagytam ott, mert nem tudtam mit kezdeni vele. A szerződésben nem szerepel, csak a mellékletben, aminek címe: A tulajdonos által a lakásban hagyott tárgyak. ezt azért csináltuk, hogy elköltözéskor ne legyen vita, mit vihet, mi marad. A mosogatógép időközben elromlott, nem érdemes javítani. Azt mondtam, én nem veszek másikat, mert az nem része a bérleti szerződésnek. Ha neki kell, vegyen magának és majd elviszi. Ebben meg is állapodtunk, a leltárból a miénket kivettük.
2014. máj. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
77%
Ha kell neki csináltassa meg ő használta , vagy rongálta szét . Ha nem teszik neki vegyen magának !
2014. máj. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!