Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyire lesznek tartósak a...

Mennyire lesznek tartósak a könnyűszerkezetes házak? EL fognak állni addig mint a tégla?

Figyelt kérdés
2013. szept. 24. 18:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem. Egy téglafal kibír akár 1000 évet is roncsolódás nélkül ha nem ázik meg, viszont a fenyőfa a mi időjárási viszonyaink között 100-150 évnél többet nem bír ki korhadás nélkül még szigetelés alatt sem. Az OSB ragasztóanyaga is idővel erejét veszti és elforgácsolódik. A fémszerkezetesek a kötéseknél lazulhatnak ki ennyi idő alatt a szél ide-oda nyomásától, de valamivel tartósabbak mint a fa, amennyiben rozsdamentes.
2013. szept. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
21%

Egy könnyűszerkezetes így néz ki 60-70 évesen 20 évig elhanyagolva: [link]


Detroit tele van ilyenekkel. 20 év és összedől. Egy téglának a falai állnának a tető pusztulása után is egy jó ideig. Persze ha a szigetelés megfelelő volt.

2013. szept. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

A téglánál kevesebb ideig tart,

...de, 2004-től, Európában nagyon szigorú feltételek és szabványok alapján adják ki az építési engedélyeket.

Amerikában akár laminált parkettából is összepakolhatsz egy házat...

2013. szept. 26. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Addig nem áll el, amíg a tégla, de a téglaház is hiába áll el 1000 évig, ha úgyis lebontod 100 éven belül (ez a tapasztalat, mivel akkor már nem lesz korszerű). Családi házat az ember nem évszázadokra épít, és könnyűszerkezetből nem épülnek többemeletes társasházak. Ráadásul ha benne laksz, gondozod, ha nem laksz benne, és hagyod leépülni, bizonyos hátrányos helyzetű egyének még az utolsó téglát/deszkát is elhordják, mindegy miből készül.

Nekünk könnyű, vagyis faszerkezetes a ráépített emelet, az alsó szint régi tégla. Bevált a faszerkezet, ha erre gondolsz. Erdélyben bőven találsz 100 éves faszerkezetű házakat, felújított, gondozott, jó állapotban, és bőven láthatsz omladozó téglát is.

2013. szept. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 nyisziati ***** válasza:
100%

Az a baj az európai gondolkodásmóddal, hogy itt az "örökkévalóságnak" akarnak építkezni, merthogy a könnyűszerkezetes ház az milyen vacak.

.

Csakhogy így erejükön felül megterhelik az embereket az építési költségekkel, hitelekkel, akik a fizetésükből alig tudnak kijönni, főleg itt, Kelet-Európában.

.

Sokkal értelmesebb lenne harmadáron könnyűszerkezetest építeni, ami kibír kb. 50 évet, aztán a következő generáció majd gondoskodik a sajátjáról. Ráadásul ha igényesen van megcsinálva egy könnyűszerkezetes, akkor simán fel lehet újítani azt is, nem kell "lebombázni" egy-egy elem cseréje miatt.

.

Ja és az építőiparban dolgozom már több, mint 20 éve, építettem épp elég hagyományos téglaházat, úgyhogy van összehasonlítási alapom.

2013. okt. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
48%
Sajnos Magyarországon a könnyűszerkezetes házak nem annyival olcsóbban, mint amennyivel kevesebbet érnek. Alig van különbség egy téglaházat felhúzni, mint egy könnyűszerkezetes házat. Ez adódik abból is, hogy a téglaháznál magad is dolgozhatsz és a saját munkád ugye nem számolod, de a könnyűszerkezetes háznál csak fizetsz. Érthető, hisz ki vállalna felelősséget a saját munkádért? Itt nem lehet munkafolyamatokra osztani az építkezést, mint a téglánál.
2013. okt. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!