Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mihez van joga a főbérlőnek?...

Mihez van joga a főbérlőnek? Kezd elszakadni nálam a cérna, de nem tudom, hogy jogos-e

Figyelt kérdés

Egy olyan helyen lakom, ahol külön lakrész van, a konyha közös használatú. A főbérlő a közelben lakik.

Tegnap este éjfélkor találtam egy cetlit az ajtómon. Két hónapja tartozik nekem az igazolással, hogy befizettem neki az áramot, végre megírta. Továbbá, hogy ma délelőtt sürgőssen keressem meg.

s ha nekem nem jó az időpont?

Amikor innen többszáz kilométerre voltam, szólt, hogy kellene a kulcs, de ha nincs akkor feltöri a zárat, jönnek szerelni...ezt igy szombaton...Persze, nem törte fel, de nem lehet hogy ez szemétség?

el fogok költözni, de már számolom a perceket...igaz a szerződésben benne van h csak akkor jöhet, ha szól...a legnagyobb idő az előző nap volt.... Már nagyon mérges vagyok..sajnos egy évet laktam itt, és előtte az előző lakótól sem tudtam aludni és tegnap este meg itt aludt a főbérlő a közös helységben...



2014. máj. 21. 08:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Hogy feltörje a lakást? ahhoz nincsen! Mint írtad időpont egyeztetés le van írva! Akkor ahhoz kell tartani mindenkinek magát. Véletlen nem jó az időpont a lehető leghamarabb értesíteni! Ma már mobil, internet van, ez nem lehet kifogás.
2014. máj. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A jogszabályban az van (ha nem is így, szó szerint), hogy a bérbeadó nem zaklathatja indokolatlanul a bérlőt.

Más: bár a lakás az övé, amíg bérlő vagy, az a Te magánszférád. Joga van ellenőrizni a lakás rendeltetésszerű használatát, de nincs joga oda betörni a távollétedben (kivéve olyan rendkívüli esetet pl., mint csőtörés).

2014. máj. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát igen...egyszer a közös helységet szerettem volna használni életbevágóan fontos ügyben... De neki epp akkor jutott eszébe beszélgetni a lakás azóta sem megvalósuló beépítéséről...mondta őt nem érdekli mi forog kockán...amugy több millio.. Ott volt csak internet és ezt tudta.. Jo parszor volt mar h enni sem tudtam mert bitorolta a konyhát
2014. máj. 21. 08:51
 4/10 anonim ***** válasza:
31%

magánembertől kibérelni a ingatlanát, olyan mintha kontár, hozzá nem értő amatőrrel üzletelnél.


nem ért hozzá az illető. attól, hogy van neki ilyen vagyontárgya, nem jelenti, hogy alkalmas a bérbeadásra.


pl. ha van egy teherautód, nem jelenti, hogy megfelelően tudsz vele fuvarozni és nem jelenti, hogy üzemeltetni tudod vállalkozás szerűen, munkát szerezni rá stb.


a lakásbérbeadást csak képzett szakembernek szabadna csak végeznie, méghozzá főállásban. a főbérlők zöme alkalmatlan a bérbeadásra, így alkalmatlanok ezek az ingatlanok az ott élésre a bérlőnek is.

2014. máj. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Teljesen igy erzem. A lakás alkalmatlan a benne élésre.. A bútorok kényelmetlenek..s szerintem lekapcsolta a padlofűtést...didergek.. Na de még 10 nap! Azt szakemberrel csináltam az uj lakást!
2014. máj. 21. 09:01
 6/10 anonim ***** válasza:
Neki is érdeke lenne normálisan bánni a bérlőkkel, mivel tőlük kapja a pénzt.Én azonnal keresnék egy normálisabb albérletet, ahol nem zargatnak.Majd ha jobban híre megy, hogy viselkedik, akkor lehet hogy nem lesz bérlője és észhez tér!
2014. máj. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Megértelek. Mikor én laktam albérletben, fent volt tartva egy szoba, hogy havonta egyszer jön a tulaj. Na de sose szólt, csak beállított..
2014. máj. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

28.án költözöm de emezt ki kell fessem. Nem tudom, hogy kell, de tuti nem adok rá ki pénzt. Ötletek?

nem keltem rossz hírét, aki majd olvas a sorok között az úgyis fogja tudni..

2014. máj. 21. 13:19
 9/10 anonim ***** válasza:
Festés-nem ! Csak a lakást olyan állapotban kell át adnod ,amilyenben át vetted! (pl: villanykapcsolók, zuhanyrózsa stb nem hiányozhat!!) Nehéz űgy, sztem ebbe is bele fog kötni! mj? mindig az új lakó csináltat 1 frissítő festést!
2014. máj. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

A főbérlő az albérlő zavarása nélkül megnézheti az ingatlant. Tehát ha havi egyszer a fizetéskor megnézni, az ok. Hogy bemegy, meg ott alszik, az abszolút jogellenes. Ha szerelni akar, azt is előzetes megegyezés alapján.

A lakás átadásakor úgy kell átadni a lakást, ahogy átvetted. Ha volt tisztasági festés, akkor ki kell festeni. Ha nem volt nem kell. Ha sima égők voltak a lámpákba, akkor ha energiatakarékost használ valaki, kicserélheti. A lényeg, hogy olyan állapotban adja vissza, ahogy átvette. Ezenkívül a bérleti szerződés még irányadó, meg kell nézni, mi van benne.

2014. máj. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!