Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Átvág a főbérlő, mit csináljak?

Átvág a főbérlő, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Januárban költöztem a lakásba. Abban maradtunk a főbérlővel, (mellesleg a lakás nem az ő nevén van, hanem az anyjáén, de a szerződésen már az ő neve van, ez fura, ja meg be is vallotta nekem, hogy nem adózik, de mondjuk ezt tudtam előtte is, mer mindig kérte, hogy megjegyzés nélkül fizessem a számlájára a pénzt) hogy minden hónapban bescanneli a számlákat. Ez nem történt meg, ezért 1 hónapja kb mondtam, hogy én addig semmit nem fizetek, amíg nem látok 1 számlát. erre közölte, hogy ő a villanyt meg a hidegvizet nem tudja elküldeni, mer,hogy az anyjánál van, kér pár nap haladékot, meg, hogy a villany amúgy nem lesz paritásban (??) mert, hogy mikor december végén megvette ezt a lakást, akkor vmit be kellett fizetni, és elfelejtette, és ezért diktálósról átállt az cucc átalányosra, és ezért vmi nem fog stimmelni a számlán... folyton csak ezt mondogatta, hogy nem lesz paritásban.. ja meg, hogy a hideg vagy a meleg vízzel se lesz valami jó, mer hogy amúgy nemtom hány havonta kellene fizetni, de ő havonta kéri, meg hogy most vált el azért nem volt ideje számlákat scannelni. Aztán nagy nehezen bescannelte, én sokat dolgoztam konkrétan ma volt időm leülni, hogy akkor számoljuk ki, hogy amit nekem e-mailben szorozgatott, az stimmel-e azzal, amit befizettem. A fűtések stimmelnek, viszont a villany meg a víz az nem... a villanynál konkrétan egy egyező érték nincs, de konkrétan én január eleje óta majdnem 6000 ft-al többet fizettem villanyra, mint amiket a számlákon látok. A víznél dettó többet fizettem, plusz mindettőnél teljesen más alapértékek meg szorzók vannak, mint amit ez nekem e-mailben leirogatott. Szóval igazából én nem nagyon értek ezekhez a dolgokhoz sajnos, és eléggé új élethelyzet is volt ez nekem, de számolni azért még tudok, bár nem értem mér éri meg neki h általánosságban havonta 2-3-4 ezer forintot rámver. Ezek után el szeretnék költözni, visszakövetelhetem a kauciót? (1 évre írtuk alá, a szerződés szerint bánatpénznek tekintheti ha hamarabb felmondom)

2014. máj. 28. 17:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%
Beköltözésnél le kellett volna írni az óraállásokat, és tisztázni, havonta annyit fizetsz amennyit elhasználsz az adott hónapban. Még mindig nem késő átállni a havi óra diktálásra, ha túlfizetésben vagy az átalány miatt, addig nem fizetsz az adott szolgáltatáshoz rezsit a tulajdonosnak, míg egálba nem kerülsz. Ilyesmi ügyeket amúgy a legelején kellett volna tisztázni, nem majd fél év múlva.
2014. máj. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
leírtuk az óraállásokat, és erről is volt szó... és mindig e-mailben küldtem neki az óraállásokat, ő meg visszaküldte, hogy mennyit kell fizetni... mindig kivonta az előző havit, hogy mennyi a fogyasztás, és beszorozta vmi értékkel, amit elvileg a közös képviselő adott meg neki... végülis nem lettek bődületes magas rezsijeim, 32nm-es lakás, egyedül vagyok, 20-27.000 között mozgott eddig a rezsim, az áramra eddig január óta 11.000 forintot fizettem pl, de a számla tanulságai szerint ő 5000 forinttal kevesebbet, és még az otp-s csekkek is itt vannak előttem, amin befizette...(az anyja)
2014. máj. 28. 17:33
 3/18 A kérdező kommentje:
szóval ha jól értem a dolgokat, havonta 1-2-3 ezer forintokat rávert a villanyra és /vagy vízre, és azt zsebre vágta... csak nem értem, hogy mér lenne erre rászorulva, többszáz ezret keres havonta...
2014. máj. 28. 17:35
 4/18 anonim ***** válasza:
90%
Beszélj vele, miért csinálta. Talán mert megtehette. Én addig míg nem látok bizonylatokat, csekkeket, addig nem adok ki pénzt a kezemből. Mire is???
2014. máj. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
44%
"Ezek után el szeretnék költözni, visszakövetelhetem a kauciót" Igen , vissza jár, Ugyan is az a biztosíték a főbérlő felé amennyiben Te nem fizetsz! Az 1-2-3 ezer Ft/hó.ez sajna pontosabban kellett volna megegyezni...Lényeges: a lakás nem az Ő nevén van! Neki semmi követelése feléd.(mj: békésen is meglehet egyezni, de meg lehet említeni az APEH-ot is, és mindjárt másképpen fog hozzá állni...Te nem tudtál erről, hogy Ö nem adózik!!!!
2014. máj. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék nagy balhét, de ha nem hajlandó visszaadni a kauciót, akkor megemlítem, hogy apukám élettársa a nav-nal dolgozik :) (Ami igaz is). Tehat az, hogy nem az o neven van, de a szerzodesenaz o neve szerepel jo nekem?
2014. máj. 28. 18:08
 7/18 anonim ***** válasza:
68%
Ha az édesanya meghatalmazást adott a gyerekének, miszerint kiadhatja az ingatlanát bérbe, akkor teljesen mindegy kinek a nevén van a lakás. Ha meg befenyíted a NAV-val, tudod még be is adózhatja a bérbeadást jövőre ;) Ugyanis akkor kell bevallani a 2014-es jövedelmeket.
2014. máj. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
71%
#7 Így van ahogy írod!!!
2014. máj. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Akkor, hogy jönnék ki a legjobban ebből?
2014. máj. 28. 18:27
 10/18 anonim ***** válasza:
95%
Egyelőre elszámolási vitátok van. Ez még nem ok a határozott idejű szerződés rendkívüli felmondására. Viszont követelheted az elszámolást, és amíg az nem történik meg, a közüzemi díjakat visszatarthatod.
2014. máj. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!