Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kiköltözött a bérlőm, de a...

Kiköltözött a bérlőm, de a rezsi 1/3-át fizette ki, összetörte a ház falán a gázóraszekrényt, ami kb.20 E Ft, a rendőrségen feljelenthetem-e rongálás miatt? Lehet-e lopás miatt is, mivel lopta ezek szerint a gázt, vizet, villanyt?

Figyelt kérdés
Szóban kötöttünk szerződést, mert "sietett", a rezsit a számlámra utalta

2014. máj. 28. 17:23
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Nem lopott semmit, hiszen elvileg ott sem lakott írásbeli szerződés nélkül. Szóbeli szerződés??? Nehéz ügy lesz.
2014. máj. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kérheted a 3 szolgáltatót, hogy ellenőrizzék, DE-magad alatt vágod a fát! A Te neved alatt van a szerződés. Feljelentheted de bizonyítanod kell! Mj: egyezzetek meg peren kívül!
2014. máj. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Örülj, hogy kiköltözött, ezt a békát le kell nyelned. Nem érdemes belebonyolódni ebbe az ügybe, mert biztos, hogy nem lesz belőle pénz. Tanulópénz, hogy legközelebb jobban nézd meg, kit engedsz be a lakásodba, méghozzá írásbeli szerződéssel.
2014. máj. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%
Mivel nincs semmi papírod így semmit sem tudsz tenni. Ha bemész a rendőrségre akkor ellened is eljárás indul adócsalás miatt mert nem volt bejelentve.
2014. máj. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Kedves" kérdező!


Ne firkálj nekem privátba pláne öt perceként többször, mert nem vagy az esetem.


Inkább gondolkodj el az "elsietett", szóban kötött szerződéseden a bérlőddel. Ha lenne írásos, akár magánokiratod, nagyobb esélyed lenne a panaszod alapján.


Köszönöm!

2014. máj. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Épeszű ember nem köt szóban szerződést...
2014. máj. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!