Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit szóltok ehhez?

Mit szóltok ehhez?

Figyelt kérdés

Nagyon kíváncsi vagyok a véleményetekre!


Szegeden élünk családommal egy IKV-s panellakásban. (NEM a felújított panelek egyikében)

Édesanyám kb. 1978 óta, majd később költözött ide édesapám.

Az évek során soha nem fordult elő olyan, hogy közös költség vagy számla ne lett volna befizetve. Semmilyen tartozásunk nincs feléjük és más felé sem.

Édesapám rokkantnyugdíjas, csak az ő gyógyszerei 20.000Ft-ba kerülnek egy hónapra, édesanyám konyhán dolgozik, gyakorlatilag minimálbérért. Én jelenleg esti iskola mellett munkakereső vagyok, az öcsém nappalis diák, így ő minden diákmunkát elvállal, amit csak tud, hogy a számlák befizetése mellett enni is tudjunk.


Ma váratlanul beállított hozzánk egy férfi, valami IKV-s dolgozó. Elég goromba és bunkó volt, de ez már szinte mellékes. Elkezdte felmérni a lakás állapotát belülről. Tény, hogy nem a legszebb a lakásunk, de rend és tisztaság van. Az egyik kis szoba 5 éve lett felújítva, a másik pedig 2 éve. Mindent kifogásolt, amit csak tudott. (Konyhában az ajtóról pereg le a festék kicsit és hasonló dolgokat). Az egész lakást körbe fényképezte. Majd azt mondta, hogy 2 hónapunk van teljes lakásfelújításra, különben kiköltöztetnek minket.

Mondván azért kell felújítanunk, hogy ha valaki ide akarna költözni, akkor az (szerintük) lakható állapotú legyen.


A felújítási papírt édesapám nem volt hajlandó aláírni.

Végül a hapsi azt mondta, hogy ha nem is kiköltöztetés lesz a vége, akkor a pénzbírság garantált.



Nem értem... mi az, hogy ha valaki beakarna költözni?! Mi itt lakunk, itt élünk. Szándékunkban nem áll elköltözni, nem is tudnánk hová menni.


Miért állandóan az olyanokat kell b*sztatni, akik tényleg rendesen fizetik a dolgokat? A szomszédok által sem volt ránk soha panasz, kedvelnek itt minket. Nagyon elszomorított... :(



#panel #IKV #szeged panel
2014. máj. 28. 21:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Kié a lakás?


De ettöl függetlenül célszerü felhívni a központjukat és rákérdezni, hogy egyáltalán tölük jött-e ki valaki, illetve ha igen, miért küldték.


Egyébként hivatalos megbízás (papíron) besem kellett volna engedni senkit sem a lakásba.

2014. máj. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az első gondolatom az volt: Vajon mit lopott el a fickó?

A második: Létezik még az IKV? (Ingatlan Kezelő Vállalat)

2014. máj. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%

Rendőrségen tegyél feljelentést zaklatás, birtokháborítás és személyiségi jogok megsértése miatt.

Engem is felháborít a dolog.

2014. máj. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Vigyázni kell, mert egyre trükkösebbek a csalók. Néhány napja felugrottunk a szüleimhez hazafelé. Nagyban ment az unokázás, amikor csengettek. Pont abba a szobában ültünk, ami a legközelebb van a bejárati ajtóhoz. Anyám kinyitotta az ajtót, egy srác állt ott. Egyből rázendített, hogy a társasház megbízásából van itt és ki fogják cserélni a bejárati ajtókat. Ehhez most elvinne ennyi meg annyi előleget, nézze már meg, hogy mennyien aláírták. Anyám szerencsére már rutinos (mondjuk ehhez kellett pár apró "pofára esés"), így megválaszolatlan keresztkérdések után a srác menekülőre fogta. Járjál utána, hogy valóban az említett cég munkatársa járt-e nálatok, ha pedig kiderül, hogy nem, akkor figyelmeztesd a céget, hogy csalók járják a környéket a nevüket felhasználva. Ők majd megteszik a feljelentést ha szükséges.
2014. máj. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Tudomásom szerint nem a lakók dolga a felújítás, hanem a tulajdonosé. Esetetekben az IKV-é. Járjatok után a dolognak.
2014. máj. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a választ! (Ment mindenkinek a zöld kéz) :)


Ez a csalós dolog nekem is eszembe jutott. Én kissé azt is sérelmezem, hogy fotók készültek - ráadásul úgy, hogy mi is rajta vagyunk, konkrétan amikor az én szobámban volt én még az ágyban feküdtem. Akkor ébredtem, hirtelen fel sem fogtam mi történik. Persze közben édesapám figyelte minden mozdulatát, én már csak ezután "kapcsolódtam" be.


Egy kicsit más felé terelve, egy gondolat erejéig - sok "c" jelzésű állampolgár kapott IKV-s lakást, persze nekik fizetni sem kell utána. Na azok a lakások vannak lelakva. Ha nálunk valóban egy IKV-s dolgozó járt, vajon az imént említett "emberekhez" is mennek?! Ez csak költői kérdés... - de ez csak tényleg zárójelben.

2014. máj. 28. 23:22
 7/9 anonim ***** válasza:
82%

Ez egy jó cég :DD

[link]

2014. máj. 29. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az szép! Köszönöm a linket!
2014. máj. 29. 11:12
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát a minimum az hogy felhívtam volna az IKV-t hogy ugyan ki ez az ember és mit akar. De azt meg tuti nem engedtem volna hogy még fényképezgessen, vagy ha már jön, akkor előtte értesítsenek telefonon.


90% hogy valami csaló volt, ki tudja mit akart aláíratni veletek.

2014. máj. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!