Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérletbe költözök, dohányzom...

Albérletbe költözök, dohányzom, rákérdezzek, vagy ne?

Figyelt kérdés

Albérletbe költözöm a párommal, mind ketten dohányzunk, általában nem gyújtunk rá a házban, de a reggeli kávét szeretjük a fotelünkben, egy cigi kiséretével meginni.

Akié a ház, nem kérdezte, hogy dohányzunk-e, a hírdetésben sem volt benne, hogy kizáró ok. Ilyankor illik megkérdezni, hogy zavarja-e, ha dohányzunk, vagy egyáltalán megemlítsem neki?

Nyilván nem a házban készülünk rágyújtani, hanem kint az udvaron. Ez esetleg zavarhatja őt? Ő is az udvarban lakik, de nagyon nagy udvar.



2014. jún. 3. 12:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Mindenképpen tisztázd, hogy a lakásban szabad-e dohányozni, és tartsd is magad ahhoz. A dohányzás, a nikotinszagú lakás megkeseríti a nemdohányzók életét. Gyakorlatilag az egész berendezés kidobható egy lakásban dohányzó lakó után.
2014. jún. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Golan Trevize ***** válasza:
93%
Így van, meg kell kérdezni, az udvaron való dohányzást is, főleg, hogy ott lakik.
2014. jún. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Illik megkérdezni, hogy a lakásban lehet dohányozni, enyémben lehet, mégis mindenkit kiküldök erkélyre :D
2014. jún. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg, mert lehet hogy veletek festeti le a plafont, a dohányzástól szürkés lesz, extrém esetben teljesen korom szerű.
2014. jún. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

Mindenképp kérdezd meg! Elsumákolni úgysem lehet, aki nem dohányzik, azonnal észreveszi, ha cigiztek valahol, még napokkal később is.

Arról nem is beszélve, hogy tényleg elszíneződhet a fal, tönkremehetnek a függönyök, stb.

És mi van, ha be van szerelve füstérzékelő?? Pl. nálunk nem is lehetne cigizni, azonnal kijönnének a tűzoltók... (De nincs nagy betűkkel kinn, hogy érzékelő van, lehet, észre se venné elsőre senki...)

2014. jún. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
44%
A legtöbb albis olyan rendes , kifele fúja a füstöt télen is ... Sok után meg olyan okádék szag marad normáli ember nem tudna belépni a büzbarlangba !!
2014. jún. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
53%

"Nyilván nem a házban készülünk rágyújtani, hanem kint az udvaron."

Elárulom, hogy szokott ez történni. Először csak mínusz húsz fokban, vagy szakadó esőben nem mentek ki. Aztán lassan mindig megtaláljátok az okot, hogy most éppen miért bent akartok rágyújtani. Nem titeket minősítelek ezzel, hanem ilyen az ember. Mint a víz; mindig a könnyebb utat választja.

2014. jún. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Leírtam, hogy nem akarunk a házban dohányozni, azt hittem érthető voltam. Eddig is albérletben laktunk, másfél évig, és nem gyújtottunk rá bent, szakadó esőben is kimentünk. Én egyébként sem bírom, ha bent cigiszagú minden. A párom makacs, és behisztizik ha nem engedem meg, hogy az első cigijét a fotelkájában szívja el, ennyi az egész. Nem készülök rá, hogy más lakását tönkretegyem. Az előző albinkban lehetett volna dohányozni, mégis inkább kimentünk.

Lehetnek kivételek, nem kell egyből általánosítani.

2014. jún. 4. 15:05
 9/13 A kérdező kommentje:

Ez főleg az utolsó hozzászólónak szólt.


Igazából a párom nagy dohányos, engem az se zavarna, ha azt mondanák, hogy még a ház környékén sem. Megvagyok nélküle is.

2014. jún. 4. 15:07
 10/13 anonim ***** válasza:
74%

"de a reggeli kávét szeretjük a fotelünkben, egy cigi kiséretével meginni. "

nekem ez eléggé bent dohányzásnak tűnik, vagy a fotel kint van udvaron???

2014. jún. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!