Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha valaki szobába költözik...

Ha valaki szobába költözik (albérlet), akkor mire kell számítania?

Figyelt kérdés

Hogy kezdődik az egész? Kinézi az illető, a hely megfelel a szobával együtt...Ez eddig rendben. De milyen kötelezettségei lesznek,hogy kell viszonyulnia a házban lakókkal?


Úgy kell lennie,min egy családtag?

Vagy a hűtőben külön rész van az illetőnek,ahova pakolhatja a maga által vett,főzött kajákat,ahhoz nyúlhat,többi a "régiekké"?

Meg van határozva,hogy pl. minden másnap ő mosogat?


Hogy kell elképzelni azt,hogy valaki egy kiadó szobába megy lakni x db idegenhez? (x idegen mondjuk egy család...Nem diákok,akik együtt bérelnek egy panelt..)


2014. jún. 4. 23:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Mitől lenne családtag?! Nyilván saját étele van és mindennap ő mosogatja el a saját mosatlanját, ahogy a saját ruháját is ő mossa, a saját szobáját takarítja... A közös helyiségeket rendben hagyja ott, a konyhapultot letörli, ésatöbbi.

No, ez a normál rend, nem mondom, hogy nem adódhat kivétel, de az elég ritka lehet. Elvégre a pénzedért lakhatsz ott idegenként, még szép, hogy nem eheted fel a család ételeit és viszont...

2014. jún. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi ketten a párommal kiadtuk az egyik szobát. Egy srác jött ki.

A hűtőben volt egy külön polc ami csak az övé volt. Az ő kajája az csak az övé volt, a mi kajánk a mienk, vagyis külön gondoskodtunk az ennivalóról. Én minden nap főztem, de nem kínáltuk meg. Ő is főzhetett minden nap magának ha akart. A mosogatás is egyéni volt. Amit használt, azt elmosogatta. Amit mi használtunk azt mi mosogattuk el. Én nem takarítottam utána. A szobát amit kibérelt rendben kellett tartania. Oda én nem mentem be. A közös helyiségben mint nappali, konyha fürdőszoba ott a nagytakarítást én csináltam. Por törölgetés, porszívózás az én dolgom volt. A mosogatást már mondtam. A fürdőszobát is mindenki használat után rendben tartotta.

Voltak szabályok amit már az elején letisztáztuk, és elfogadta.

PL:

- nincs dohányzás a lakásban

- nincs drog fogyasztás a lakásban

- ha partnert akart a szobába vinni, előtte szóljon.

- Amikor hazajön az előszobában vegye le a cipőt. Biztosítottam papucsot.

- saját pipere dolgát használja mindenki (kivéve a WC papír, mert azt én biztosítottam)

- mosóport, öblítőt mindenki a sajátját használja. Mosogatószert én biztosítottam.


Hát nálunk csak ennyi volt a szabály.


De tapasztalatból mondom. Vagy az ott lakókkal akik a szobát kiadják vagy a bérlővel aki a szobát kiveszi lesz idővel gond. Mi nálunk a sráccal volt gond. Sajnos visszaélt a kedvességünkkel.

2014. jún. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1.: Vagy ha nem is mindennap,de ő mossa el.

Az edényeket használhatja?

Hűtőben gondolom egy meghatározott rész az övé(pl. a fele vagy 2 polc)

És gondolom a tűzhely használatnál is megegyezés van...

(huh,mi lehet,ha valaki idegenként pl. karácsonykor ott lakik)


2:köszi a választ neked is.:)

Elég korrekt az a feltétel rendszer,ami fel lett állítva.

Gondolom akkor a kenyérről, meg az egyéb nem főtt-sült kaják is két felé váltak.

2014. jún. 5. 00:16
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

második vagyok.

A tűzhelyet, mosógépet ugyanúgy használhatta. Nyilván mindenkinek megvolt a maga ideje, hogy ki mikor használja. Ezzel nem volt gond, mert mindig én értem haza leghamarabb a munkából, és mire én megfőztem, addigra a srác is oda tudott férni a tűzhelyhez.

Edényeket, tányérokat, poharakat szóval ami a konyhában volt ugyanúgy használhatta. Semmi nem volt elzárva tőle.

Van mélyhűtő ládánk is, oda is vásárolhatott mirelit ételeket. A 3 fiókból a legfölsőt a legnagyobbat neki adtuk. Csak az ő kajái voltak ott. A hűtőben is 4 polcból 2 az ő része volt. Ágyneműt mint takaró, párna, és ágynemű huzat, én biztosítottam a számára. Törülközőt nem. Azt mindenki a sajátját használta.

Az első évben karácsonykor nem ment haza, így velünk töltötte. Karácsony azért más nap mint a többi. Természetesen karácsonykor meghívtuk egy ebédre, és bejgli sütemény fogyasztására. Ajándékozás nem volt, de egy ebéd, és vacsora belefért. Az otthoni ízeket azért megadtuk neki karácsonykor..:)

De csak karácsonykor volt itt, mert 27-én haza tudott menni. Így a szilvesztert otthon töltötte.

2014. jún. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Kaja mind külön volt, legyen az kenyér, tej, vagy bármi. Amit ő vett az az övé. Más szóval kaja teljesen külön volt.

Még az olaj is mait főzéskor használunk. Szekrényben is volt külön helye ahová vásárolhatta a dolgait mint olaj, saját fűszerek stb.

Mondjuk alapfűszereket nem kellett vennie, mert azt használhatta, mint pl: só, bors stb

2014. jún. 5. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Első voltam. Nos, én egyetlen alkalommal laktam a tulajjal, elég rég volt már. Szerintem az edények közösek voltak, egy csóró szobabérlőnek nem szokott valami kiterjedt edénykészlete lenni. De volt saját főzőedényem, az valahogy nekem alap, de a tulaj 26 bögréjéből használni egyet kevésbé. Érted, elkezdem használni az egyetlen tejforralóját vagy kuktáját s neki is kell... Ilyet nem csináltam volna, max. ha meg tudom kérdezni előtte :) De ez már az én egyéni hozzáállásom.

Szerencsére karácsonykor mindig volt hova mennem, de az nem lehet egyszerű, ha a tulajék sokan vannak és imádnak főzni... Egyszer volt egy hely, ahonnan elutasítottak, mert nem akartam lelépni hétvégére, pedig nekik az lett volna a jó, ha olyankor csak ők vannak ott. Ha ezt beleírják a hirdetésbe, nem bumlizom át fél Budapestet :(

Ah régi csúf idők, most már szerencsére egészen más az életem.

2014. jún. 5. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi.:)
2014. jún. 5. 00:31
 8/12 A kérdező kommentje:

A "köszi" 4-esnek ment.


első:

köszi neked is.:)

2014. jún. 5. 00:34
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi is laktunk tulajjal, bár ő gyakorlatilag velünk egykorú srác. Biztosította a konyhai eszközöket, meg ha valami elromlott, vagy közösen szükségünk volt rá azt állta.


Kaja, tisztálkodási szerek azt mindenki magának intézi, takarítás meg megbeszélés szerint. Bár énszerintem nem előnyös tulajjal, főleg nem családdal lakni. Mi mondjuk jól megvoltunk, de egy családnak megvan a maga életritmusa, amiben te egy idegen leszel, akkor már előnyösebb hasonló korú albérlőkkel lenni.

2014. jún. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

én kétszer néztem ilyen lakást, de egyikbe se költöztem be.


az elsőben egy anyuka lakott a fiával, 1+félszobás panel. a férje kiment külföldre, ő pedig a hálószobájukba költöztette a fiát, így adta volna ki a kisebbik szobát. én akkoriban diák voltam, szóval elég kényelmetlen lett volna. elmondta, hogy mindenki maga után takarít, magának vesz dolgokat, ami ok is. és ekkor jött a számomra kellemetlen rész: este 10 után nem lehet járkálni a lakásban, mert a gyereke alszik. buli nyilván kizárva (ezt megértettem), de még azt sem engedné meg, hogy ha én buliba megyek, hajnalban jöjjek haza, mert felébred a gyerek. oldjam meg reggelig a hazajutást. nincs zenehallgatás délután, mert a gyerek tanul, és a barátaim se jöjjenek fel, ha lehet. értem én, hogy a gyerek miatt sokmindenre oda kell figyelni, de akkor minek akar diák albérlőt? mert egy diák ezeknek általában nem fog megfelelni. persze nyilván odafigyelek én is egy gyerekre, ugyanakkor ha gyereke van, tudhatná ő is, hogy egy egyetemista teljesen más életritmusban él, és ha nem is a vad bulizásra gondolunk, akkor ott a hajnalig tartó tanulás... nem értettem, miért direkt egyetemistát akart...


a másik lakásban egy csaj lakott, övé volt a lakás. a szüleivel beszéltem, ők adták föl a hirdetést. elmondták, hogy a kislányuknak vették a lakást, tehát ott minden az övé. neki szabad bármit, ellenben nekem azt szabad, amit ő megenged. tehát ha neki bulizni támad kedve vizsgaidőszak kellős közepén, jobb, ha elfogadom, ugyanakkor ha én buliznék, ő teljes joggal megtilthatja. ha ő úgy gondolja, hogy 3 órán át főzőcskézik, akkor nekem ki kell várnom, mire odajutok a konyhába. ő akkor rak rendet, amikor akar, nekem ugyanakkor minden nap mindent el kell pakolnom magam után. na mondanom se kell, hogy nem költöztem oda, kíváncsi vagyok, végül valaki be merte -e vállalni ezt a szobát :D

2014. jún. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!