Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szeretnék külön költözni...

Szeretnék külön költözni minél hamarabb, mik a szükséges lépéseket ehez? 16/l

Figyelt kérdés

Üdvözlet!

16 éves lány vagyok, egy-két éven belül szeretnék elköltözni itthonról.

Albérletbe egyenlőre, társ bérlővel.

Miket kell tennem ehez?

Írnátok saját tapasztalatokat.

Milyen munkára vennének fel? Mennyire nehéz fenn tartani?

Köszönöm


2014. jún. 9. 20:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mivel még nem vagy nagykorú, csak a szüleid engedélyével és kezességvállalásával engednek be albérletbe. Ha kivárod a 18. éved betöltését, akkor ez nem kell. Keresel egy bérlőtársat, akivel várhatóan ki tudsz jönni és együtt kerestek albérletet. Arra számíts, hogy min. 2 havi lakbért le kell tenni kaucióként, tehát első alkalommal mindjárt 3 hónapot kell kifizetnek. Arra nem tudok válaszolni, hogy milyen munkát kaphatsz, mert nem tudom, milyen suliba jársz/jártál.
2014. jún. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

ez nem az éjjel-nappal bp, már megmondtuk egyszer. de akkor most bővebben is kifejtem, hogy hány ponton kamu, ami ott megy.


egy albérletben számos dolog a TE felelősséged. ahhoz, hogy társbérlővel lakj, minimum 45ezer kell havonta, és abban benne van a lakbér rezsivel együtt. de a 40 a minimum, általában 50et szoktak fizetni, ha van internet, esetleg TV előfizetés, továbbá ott a saját "rezsid", a telefonszámlád. az ételre, bérletre és egyéb, előre nem látható költségekre (gyógyszer, ruha) egy hónapban egy főre, ha főzöl és nem kaját rendelsz, szintén kell MINIMUM 40 ezer forint, és ebben nincs benne egy morrisonsos vagy romkocsmás este sem. ez így összesen alsó hangon is 90ezer forint.


mivel diák vagy, és 16 éves, érettségi nélkül max diákmunkára vennének fel. iskola mellett maximum úgy tudsz teljes diákműszakot vállalni, már ha találsz, hogy estin végzed a sulit, és mellette napközben dolgozol. ami még egy felnőttnek is megterhelő, nemhogy egy kamasznak. ha suli mellett dolgozgatsz, nem tudsz ennyit összeszedni. és mivel a lakbérre, rezsire és kajára, ahogy írtam, 90 ezer kell, nagyon-nagyon bele kéne húznod, hogy ezt előteremtsd. ha meg is csinálod, mellette alig maradna időd és energiád élni, kamasznak lenni és ami a legfontosabb, bár tudom, ebben a korban menő beleszarni, tanulni. a munkában rontja az esélyeidet az is, ha nincs nyelvvizsgád. a jól fizető diákmelókat általában egyetemistáknak hirdetik, nem véletlenül.


aztán ott a kaució is, előre le kell szurkolnod minimum egyhavi, de általában 2 havi lakbért.


szóval hiába él a hannácska kiskirály módján, azért azt faszán elfelejtik, hogy miből? honnan az a pénz? miből fizet lakbért, rezsit? miből eszik? miből öltözködik? miből fizeti a telefonszámlát, bérletet?


a valóságshowk a legcsekélyebb mértékben sem a valóságot mutatják...

2014. jún. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tévésorozat hogy jön ide? Nem is szerepelt a kérdésben.
2014. jún. 18. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!