Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérleti hely fenntartásáért...

Albérleti hely fenntartásáért fizetni nyáron, ha szeptembertől talán visszamegyek?

Figyelt kérdés
Egyetemre járok, és albérletben lakom, de nyárra hazaköltöztem. Még nem tudom, hogy ugyanabba az albérletbe mennék-e vissza ősztől, erről beszéltünk is a tulajdonosokkal. Ők azt mondták, hogy természetesen visszamehetek, de ha fenn szeretném tartani a helyet, akkor meghatározott összeget kell fizetnem a két nyári hónapra is. A kérdésem az lenne, hogy ilyen esetben kérhetnek-e tőlem pénzt, hiszen nem lakom ott, mindenemet hazahoztam, tehát nem foglalom el mások elől a helyet, ha esetleg ki szeretnék valakinek adni nyárra a szobát. Én úgy értelmezem, hogy ők nem nyújtanak nekem semmilyen szolgáltatást a nyáron, és engem sem kényszeríthetnek arra, hogy az esetlegesen fenntartandó helyemért fizessek. Ez jogszerű lépés lenne? Én nem akarok senkinek sem kellemetlenséget, meg még én sem tudom, hogy találok-e olcsóbbat, de ilyenről még nem hallottam, hogy fizessek azért, mert ESETLEG visszamegyek ugyanoda szeptembertől. Örülnék, ha valaki tudna mondani valamit, előre is köszönöm a válaszokat, észrevételeket.

2014. júl. 10. 21:44
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Persze, hogy kérhet pénzt, hiszen fenntartja neked a helyet. Főleg hogy mint írtad, nem az egész bérleti djat kéri.
2014. júl. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Mázlid van a tulajjal, hogy csak meghatározott összeget kér, és nem a teljes bérleti díjat. Mégis kinek adná ki a lakást, aki utána két hónap után visszaadja neked? Általában az emberek nem két hónapra keresnek albérletet. 14 évet éltem Pesten három különböző lakásban, de mindenhol evidens volt, hogy azokra a hónapokra is fizetem rendesen a bérleti díjat, amikor épp nem vagyok ott (a nyarat szinte soha nem töltöttem a fővárosban), vagy kiadják másnak.
2014. júl. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

Ha fenntartja neked a lakást, akkor azért a legtöbb esetben teljes bérleti díjat kérnek. Az, hogy te nem használod, magánügyed, elvileg lakhatnál ott.

Ha nem tartják fenn neked, akkor már a most következö hónaptól kiadhatnák másnak, ha ezt nem teszik, akkor elesnek a két havi bérleit díjtól.


Szóval teljesen jogod, hogy kérnek érte pénzt, és inkább még rendesek, hogy nem a teljes összeget akarják, hanem kedvezöbbel megelégednek.

2014. júl. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%

Teljesen jogos kérés, elvégre fenntartják neked a helyet, valamit valamiért. Ezzel nem kötelezett téged semmire, mondhatod hogy nem fizetsz, csak akkor úgymond te se várd el, hogy 2 hónapig várjanak rád.


Na meg más kérdés, hogy van e szerződésed, vagy nincs a lakásra. Ha nincs érvényes szerződésed, akkor tiszta sor, de ha van, akkor simán kérheti az összeget, vagy viheti a kauciót.

2014. júl. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%

Nekem inkább az a fura, hogy ahhoz képest, hogy egyetemre jársz, és elvileg értelmiségi leszel,

mégis úgy gondolkozol mint egy h ü l y e g y e r e k !!!

2014. júl. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%

Teljesen jogos. És még rendesek is, hogy csak egy meghatározott összeget kérnek.


Gondold át logikusan. Vagy elmész, és akkor tudják hirdetni a helyedet (és valószínűleg nem fognak azonnal bérlőt találni), vagy ha kell a hely szeptembertől, akkor foglalod... azért pedig fizetsz, hisz nem ő tehet arról, hogy te nem laksz ott... viszont nyáron felmehetsz bármikor oda aludni, ha dolgod van a városban.

2014. júl. 11. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%
Jogszerű lépés. Ismerősöm a havi bérleti díj felét fizette tavaly nyáron két hónapig nyáron, plusz a teljes rezsit. Augusztustól pedig ismét a teljes bérleti díjat. Fenntartási díj mindenhol van, a két szép szemedért senki nem tartja számodra üresen az ingatlanát. Ha nem akarsz visszamenni oda ősszel, akkor szépen el kell búcsúzni a bérleménytől, hogy másnak kitudja adni a tulaj.
2014. júl. 11. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 albérlet-okosan lakj válasza:
40%

A bérleti szerződés a mérvadó. Milyen időre szól?

Ha határozott időre és pl.június végével lejárt, akkor köteles vagy onnan elmenni. DE nem mehetsz vissza szeptemberben, csak ha újra szerződtök (és ők is akarják).

Ha határozatlan időre kötöttétek, és még mindig él, akkor a teljes bérleti díjat a rezsivel együtt köteles vagy megfizetni. Azt hogy te nyaralsz, vagy máshol vagy nem érdekes. Szerződésben vállaltad, hogy x összeget havonta kifizetsz, ez a kötelességed. DE szeptemberben nyugodtan visszamehetsz (persze csak akkor, ha addig fizetsz-mert amúgy teljesen jogosan kirakhatnak, és a hiányzó összeget is kérhetik tőled)

2014. júl. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!