Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Milyen kérdéseket szoktak...

Milyen kérdéseket szoktak feltenni albérlet kivevésekor?

Figyelt kérdés
A párommal most költözünk össze, ez az első albérlet, eddig mindketten saját lakásban éltünk a szüleinkel, viszonylag fiatalok vagyunk (huszonévesek). Mivel még sosem voltunk albérlők, nem tudjuk mire kell oda figyelni, mit érdemes megkérdezni, illetve nagyon naivaknak sem szeretnénk tűnni, így igyekszem mindennek utána járni, esetleg tudtok segíteni pár dologban mire figyeljek, miket érdemes megkérdezni?
2014. júl. 12. 13:20
 1/4 anonim ***** válasza:

A költségeket mindenféleképp. (havi rezsi)

fűtés, víz, villany, esetleg gáz, hogy az előző lakók nagyjából mennyit fogyasztottak ezekből (a viszonyítási alap miatt )

Ha társasház vagy panel mennyi a közös költség?

Kábel TV, internet van e? vagy nektek kell bekötni.

2014. júl. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Cigiztek-e?

Háziállat van-e?

Mi a munkátok?(burkoltan fizető képesek vagytok/lesztek-e)

Van-e gyerek?

Milyen hosszú távra is szeretnétek?


Tisztázni kell hogy ha meghibásodik valamilyen használati tárgy..pl tv,vagy hűtő az kinek a sara?

vagy ha elromlik pl egy csaptelep vagy wc,,az kinek a költsége megjavítatni. (Nyilván egy izzó cserét megoldotok magatok is.,de egy wc tartály csere már 10-20 eft)


Lesz-e a szerződésetek..vagy sem (feketében megy az albi)

Mind2 lehetőségnek megvan az előnye...hátránya,..ez mind2 félre vonatkozik.

Amennyiben késlekedtek ne adj isten a fizetéssel..mi történik ..!??

2014. júl. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Bocsi félreolvastam a kérdést.
2014. júl. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A rezsit mindenképp, egyéb költségek internet, tv előfizetés, esetleg biztosítás, illetve én még a környékre és a szomszédokra "szoktam" rákérdezni, azért az sem mindegy. :)
2014. júl. 16. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!