Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szeretnék költözni Pestre,...

Szeretnék költözni Pestre, ingatlaniroda segítségével lakást találni. Vidékről mennék fel, hogy működik ez? Felmegyek és tudnak mutatni lakást?

Figyelt kérdés
Ha felhívom őket,hogy xy időben tudok menni, akkor tudnak nekem mutatni lakásokat? Vagy előtte el kell mennem és megbeszélni,hogy mi az amit keresek?
2014. júl. 15. 23:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A tulajdonosok többnyire benne laknak, és az ingatlanos előre kér tőlük időpontot. Szóval előre egyezetetsz az ingatlanossal telefonon vagy mailben, vagy Te magad választasz a netes adatbázisból, ő ajánl lakásokat, Te megmondod, melyiket akarod megnézni, és akkor egyetlen napra összeszervez Neked több nézést.


Szóval a neten nézed ki, melyiket akarod élőben látni.

2014. júl. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
De ezt Te is meg tudod szervezni Magadnak, és akkor spórolsz 1-2 milliót.
2014. júl. 16. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Miert kene fizetnem 1-2milliot?
2014. júl. 16. 00:09
 4/13 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem ne menj ingatlanirodába, néha brutális összegeket kérnek a közvetítésért, ami annyiban merül ki, hogy hozzád vágnak egy listát címekkel, aminek a fele nem létezik, vagy már kiadták, vagy nem is tud róla a tulaj, hogy kiadó a lakása...

Facebookon van rengeteg albérletes csoport, inkább ott keresgél. :)

2014. júl. 16. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

3: A közvetítői díjért.

Az ingatlan árából 6-8% a közvetítői díj.

Ugyanazt a hirdetést megtalálod az apróhirdetések közt közvetlenül a tulajdonosnál.

2014. júl. 16. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Utolsó kommentelő - szerintem a kérdező nem vásárolni, hanem bérelni akar ingatlant. Amúgy az ingatlanosok eladásnál is az eladótól (tulajtól) kérnek közvetítő díjat, nem a vevőtől.
2014. júl. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
6: De az árbeli különbséget a vevő fizeti meg. Ha én akarok kapni a lakásomért 18 millát, akkor ingatlanossal 18+jutalék+ÁFÁ-ért akarom eladni, hogy nekem maradjon belőle 18. Mi nem vili?
2014. júl. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha okos vevő lennél, alkudnál! :))
2014. júl. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az okos vevő/eladó kikerüli a közvetítőirodát, ennyi.
2014. júl. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nezd meg a kategoriat es rajossz, hogy hulyesekeget beszelsz.
2014. júl. 16. 23:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!