Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mire figyeljek, ha albérletbe...

Mire figyeljek, ha albérletbe keresek lakótársat?

Figyelt kérdés
A másik (különnyíló) szobába keresek magam mellé egy lakótársat. Lehetőleg ugyan így diákot. Az előző albérletnél úgy csapódtam két emberhez, nem is volt külön szobám, viszont csak én takarítottam, és két hónap után már undorodtam a gondolattól is, hogy fel kell mennem oda. Nem volt rá megoldás hosszabb távon sem, így most én szeretném intézni. Ebben az esetben mire figyeljek? Hogy pl. ne legyen ugyan az a helyzet. 22/F

2014. júl. 22. 18:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igazán sokat nem tudsz elöre figyelni, mert bármit meg tud ígérni, aztán vagy betartja vagy sem.


De ami valamit segíthet, ha te kérdezed meg, hogy mit tart fontosnak és hogy gondolja a közös részét a lakásnak.

2014. júl. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%
A szimpátia is dönthet. Nézd meg a külsejét. Ha zsíros a haja, koszos a körme, önmagára sem igényes, nem várhatod el, hogy a környezetére az legyen. Kérdezd meg, hogy hogyan, és miből fizetné az albérlet díját?
2014. júl. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Csekkold a fészbukját. Ha csak marhaságokat meg bulifotókat posztol akkor lehet meggyűlik vele a bajod (zaj szempontjából). A takarítás szempontjából meg meg lehet kérdezni, vagy elmondani hogy te hogy képzeled. Pl felezitek a takarító szerek árát és hetente felváltva takarítotok vagy ilyesmi.

Az sem hátrány ha ismerőssel költözöl össze vagy ismerős ismerősével, aki tud adni "referenciát".

2014. júl. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!