Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Budapesten havi mennyiből...

Budapesten havi mennyiből lehetne finanszírozni a megélhetésemet? Albérletbe szeretnék költözni, esetleg lakótársat keresni, mégis mekkora összegre számítsak?

Figyelt kérdés
munkát most kezdtem el keresni, és nem tudom mekkora keresetű munka kéne hogy tudjam állni a dolgot. és egyetemista vagyok szóval suli mellett is tudni kéne vállalnom. a válaszokat köszönöm :)

2012. nov. 1. 21:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Én szobát béreltem, rezsivel volt 35ezer havonta. A fizum havi 55ezer volt, meg tudtam élni belőle egyedül, persze a kaján és bkv bérleten kívül nem jutott másra soha.
2012. nov. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
70%
az a baj h olyan magas az albérlet ár h a kereset szinte nem elég az önfenntartásra sajnos az van h szinte minden elérte árban a nyugati világot de sajnos a bérek azok megmaradtak a keleti színvonalon.
2012. nov. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Albérletet merre keresel? Mert az se mindegy.
2012. nov. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha csak suli mellett keresel valami plusz jövedelmet, akkor akár már egy minimálbér is elég lehet. Persze feltételezve, hogy kapsz ösztöndíjat.


Ha többen béreltek egy lakást, akkor az albérlet kb. 20-45 között lehet.

Kaján tudsz spórolni, ha főzöl, vagy suli menzán eszel napi egyszer meleg ételt.

BKV bérlet kb. 4000

Szórakozás ???

2012. nov. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
igazából mindegy hogy hol, csak hogy budapest legyen ahol könnyű a közlekedés BKV miatt. és hát félek picit, mert ösztöndíjasnak lenni nem tudom mennyi esélyem van, ugyanis még csak most kezdtem az évet, és eléggé ismeretlen hogy mennyire lesz kemény jól tanulni. és hát sajna minimálbérrel kell számolnom merthát diákmunkák nagyon nem szoktak feljebb menni :\ szóval kicsit nehéznek indul a dolog de már nagyon szeretnék saját lábra állni (a kérdező)
2012. nov. 1. 22:28
 6/7 anonim ***** válasza:
Helyes, hogy saját lábra akarsz állni, de milyen áron?
2012. nov. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Még talán annyi, hogy érdemes megnézned a lakóhelyeden az önkormányzatnál szokott lenni Bursa Hungarica ösztöndíj. Nem sok, de ha kapsz, akkor az is elég lehet valamire.

Érdemes lenne azt is figyelembe venni, hogy miből vagy jó, tehetséges.

Esetleg, ha játszol hangszeren vagy jól fotózol, rajzolsz stb. akkor pályázhatsz fotópályázatokra, bor/tea/kávé/csoki címke tervezésre vagy írhatsz novellát. Így a hobbiból könnyen folyhat be egy kis pénz.


Ragadj meg mindenféle lehetőséget.


S amit még ajánlani tudok, hogy amikor már beilleszkedtél, belerázódtál az új életedbe, vállalj minél többszínű közösségi munkát, akár ingyenesen is alapítványnál, mert bár azért nem fizetnek, de később 100x-os termést hozhat az önéletrajzodban.


Sok sikert!



#4

2012. nov. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!