Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Két éve vagyok albérletben,...

Két éve vagyok albérletben, szerződés nincs róla, ha nem vagyok ide bejelentve, és feljelentem NAV-nál a főbérlőt, akkor engem büntetnek?

Figyelt kérdés
Gondolok arra,hogy én nem vagyok ide bejelentve,mert a főbérlő nem ad semmi papírt hogy el tudjak menni okmányirodába! Vagy mert nincs szerződés,és úgy lakok itt!
2014. júl. 24. 07:52
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem akkor nincs mire verni a port, mert ugye nincs szerződés. Kötve hiszem, hogy foglalkoznának az üggyel. Elvileg köteles vagy tartózkodási helynek megjelölni aktuális lakóhelyedet, ahol életvitelszerűen élsz. Szóval gondolom megbüntethetnek...
2014. júl. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Saját hibámon kívül nem tudok bejelentkezni,de mivel ő nem adózik ez után,így szerintem érdekelné a NAV-ot! Nem éppen korrekt a főbérlő úr! De azért köszönöm a választ!
2014. júl. 24. 09:20
 3/9 anonim ***** válasza:
Valószínűnek tartom, szeretne többet nyerni, mintsem adózni még ez után. Persze, nem korrekt, de talán megértem valahol (amennyiben nem egy utolsó s**rházi, hanem tisztességes, munkásember), ha az anyagi helyzete így kívánja.
2014. júl. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Téged nem büntetnek.
2014. júl. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mi is laktunk ilyen helyen. Ha nem muszáj, hogy az adott városban lakcímed legyen, akkor szerintem ne csináld. Velünk is közölték, hogy bizony ez zsebből zsebbe megy, ezért ilyen olcsó, de ha szeretnénk, lehet hivatalos is, akkor viszont ki kell csengetni 10-15-tel többet.


Akkor érdemes ugrálni, hogyha alapvető dolgok nincsenek rendben, a fizetés és a lakás állapota körül, és azzal próbál kibújni alóla a főbérlő, hogy nincs szerződés, szóval ő nem hajthat be semmit.

2014. júl. 25. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon jó anyagi helyzetben van az úr,mi sokat költöttünk rá,és úgy volt kifizeti a munkadíjat! milliós összegről van szó,mire lakható lett,és most kirakott minket,költöznünk kell,mert ő akar visszaköltözni ide! Anyagias sóher,kihasznált minket,mi meg hülyék voltunk,és naívak ... :( Köszönöm a válaszokat!
2014. júl. 25. 09:20
 7/9 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben viszont hajrá.
2014. júl. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha nem tetszik keress másik albit , mint mindíg :DD
2014. júl. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Még te is lehetsz hasonló helyzetben, utolsó. Akármilyen téren. A mindig pedig rövid i-vel írandó. ;)
2014. júl. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!