Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » 2 szobás albérletben 91....

-zolee- kérdése:

2 szobás albérletben 91. 000Ft fűtés! Hogy költözzek el?

Figyelt kérdés
A történetem (illetve történetünk, mert van egy albérlő társam) az alábbi lenne. Július 5-én költöztünk be egy 55nm-es,2 szobás albérletbe. Költözéskor 160. 000Ft kauciót + 80. 000Ft (1 havi bérleti díjat kifizettünk. A fűtés elég egyedi megoldás, ilyen infravörös, hőtárolós márványlapok, anno azt mondta a tulaj, hogy nem kell aggódni nagyon energiatakarékosak. A fűtési szezon beköszöntéig nem is volt gond de a novemberi hidegben már látszott, hogy ezek szinte semmit nem fűtenek, a lakószobánkban sikerült kb.20 fokot összehozni, az előszobában már 17-18-at (a fürdő nem fűtött, csak ilyen bekapcsolható hősugárzó van). Ennek ellenére a novemberi fűtési díj 47. 000 FT lett. Mi akkor szóltunk a tulajnak, hogy ez így nagyon nem lesz jó, megfagyunk és a gatyánkat is kifizetjük. Erre válaszul lecserélte a 3 fűtőtestet, amik sokkal jobban melegítenek ugyan, már nem fagyunk meg de a padló még mindig hideg, a szobákban 21 fokot csinálunk, az előszobában 19-20 fok körül ingadozik a hőmérséklet. Aztán kijött a decemberi számla is, ami szerint a decemberi fűtési díjunk 91. 000Ft volt! Mi ezt meglátva azonnal el szeretnénk költözni, mert ez teljesen indokolatlan, én valójában felháborítónak tartom. A szerződésben bele van írva, hogy 1 éves időtartamra kötöttük, ha előbb felbontjuk, bukjuk a kauciót. Amikor beköltöztünk a fűtési költségekről nem tájékoztattak, akkor lett kész így semmit nem tudtak mondani, mindig csak annyit ismételgettek, hogy nagyon energiatakarékos. Azt hiszem mi jóhiszeműen jártunk el, mindig pontosan fizettünk. Van valami ötlet, hogy ilyen extrém esetben mit lehetne tenni?

2013. jan. 8. 15:43
1 2
 1/11 Bence_ ***** válasza:

Elektromos fűtés.

Aki rásózta a főbérlődre az mondta, hogy energiatakarékos.

Semmit nem tudtok tenni :S Bármilyen elektromos fűtés is lesz, drága lesz. Kivéve ha hőszivattyú.

Most már ne menjetek el. Mert a január, február a kaució, márciusban már talán nem lesz annyira hideg.

Becsaptak titeket.

2013. jan. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem meg senki nem csapta be őket. Csak sok az olyan albérlő aki azt hiszi, hogy az energia ingyen van. A lakás bérlése előtt kellett volna tájékozódni a fűtési rendszerről, annak költségeiről...
2013. jan. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 kiad-lak ***** válasza:

Pont ezért idén már az albérleteknél is kötelező az energia tanúsítvány. Persze legtöbb esetben nem fognak csináltatni. A várható kiadás nem csak a fűtés típusától függ, hanem az épület hőmegtartó képességétől.

Legjobb módszer, az előző évi energia számlákat elkérni, átnézni. Így nem tud hazudni a bérbeadó.


Ilyen extrém költség alapja lehetne egy rendkívüli felmondásnak és a kaució is visszajárna, legalább időarányosan.


Nem biztos, hogy jó most kapkodva keresni valami másik albit. Ca. két hónapot kell kibírni aztán lehet nyugodtan keresgélni egy jobbat. Csak az előző téli számlákat nézzétek meg feltétlenül!


(Ezért is jó pl. ingatlanost hívni albérléskor is. Lehetőleg öreg rókát, aki legalább 5-10 éve csinálja. Pénzedbe sem kerül.)

2013. jan. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
@Második: Én írtam be a fogyasztást, mi fizetjük hónapok óta így én ne tudnám, hogy az energia nincs ingyen? Ne röhögtess! Az albérletet egyébként egy ingatlanközvetítéssel foglalkozó Kft. adta ki nekünk és ismétlem nem tudtak semmit mondani sem a régi sem a várható fűtési költségekről mivel a lakás teljes felújításon esett át, beköltözés előtt már 1 éve nem lakták így nem tudtunk tájékozódni ők meg semmit nem tudtak mondani. Mint mondtam csak annyit mondtak, hogy nagyon energiatakarékos a megoldás.
2013. jan. 9. 10:25
 5/11 Bence_ ***** válasza:
100%

Ez a nagyon energiatakarékos szerepel valahol írásban?

Ha igen akkor könnyebb lépni.

2013. jan. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
29%

"nem tudtunk tájékozódni" - na, ugyan miért nem??

Ha a neten a bérlés ELŐTT rákerestél volna, hogy ezek az infra panelek, kb. 0,8 - 2kW-ig mennyit fogyasztanak, rájöttél volna, hogy ezt az elbérletet messze el kell kerülni.


Bezzeg ilyenkor már tudsz tájékozódni, hogy hogyan tudnál lelépni, ugye?


Egy régi autónepper közmondás:

"Amíg van sz@r, addig van veréb is"

2013. jan. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

@6. kommentelő, a google első 3 találata ahol infrafűtéssel foglalkoznak:

1. "Az infrapaneles fűtőtest üzemeltetési költségei jelenlegi energiaárakon alacsonyabbak vagy megegyeznek a hagyományos gáz hőtermelővel ellátott rendszerekével"

2. "Valóban nem olcsó a villanyfűtés, ugyanolyan drága, mint a gáz. Az üzemeltetési költségei megegyeznek egy hagyományos központi, vagy gázkonvektoros fűtéssel. A beruházási költség pedig a harmada."

3. "a fűtés gázkonvektor vagy hősugárzó melyek alacsony hatásfokkal, de igencsak magas költségekkel működnek. Ezzel szemben az infrafűtést tehetjük a mennyezetre vagy a pult alá, mindezt töredéknyi fűtésköltséggel!"


Te ezek alapján mégis mit gondoltál volna? Van még kérdésed?


@Bence_: Az sajnos nem, a fűtésről nincs szó a szerződésben.

2013. jan. 10. 11:22
 8/11 anonim ***** válasza:
7%

Gondolom Te mindent a TVSHOP-ból vásárolsz, ugye?

Nem a marketing-szövegre kellene odafigyelni, hanem a tapasztalatokra. Amúgy itt a GYK-n is rengeteg kérdés volt már evvel kapcsolatban és ott is van hangsúlyozva, hogy bármilyen fűtés ami elektromos, az bizony MÉREGDRÁGA! EZ sem kivétel!

2013. jan. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
@8: Nem, nem rendelek a TCSHOP-ból. Egyszerűen csak jóhiszemű volt az ember, ezek alapján feltételeztem, hogy valóban nem lesz szívás hiszen a tulajnak sem érdeke, hogy megszívasson mert feltételezem tudja, hogy így semmiképpen sem hosszabbítanánk szerződést (hiszen azt mondta jó lenne több évre tervezni) és ha bárkit hozna körbenézni esetleges későbbi bérlés miatt hát megemlítjük, hogy nem árt 1-2 mérnöki fizetés a lakáshoz.
2013. jan. 10. 11:33
 10/11 Bence_ ***** válasza:
100%

Kedves anonim. Elektromos fűtés valóban marha drága.

De a kérdező segítségért fordult ide nem fejmosásért.

Kérdező valóban nem számolt mindennel, de gondolom a költözéssel volt elfoglalva és egyéb más dolga is lehet.

Gondolom az életnek van olyan területe amiben te is tapasztalatlan vagy.

2013. jan. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!