Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Nem bejelentett lakcím esetén...

Nem bejelentett lakcím esetén lehet a lakásba rendelni futárszolgálaton keresztül? Ha a számlán az én nevem van, és az a cím, ahová nem vagyok bejelentve, abból származhat a későbbiekben valamilyen probléma?

Figyelt kérdés
Nem tudom az Áfát elszámolni, de adnak róla számlát.

2014. márc. 17. 18:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%

Nem egészen értem a kérdést, mert eddig fel sem merült bennem, hogy ez gond lehet. Oda rendelsz ahová akarsz.

az áfás részt meg végképpen nem.

Magánszemélyként semmit nem számolhatsz el.

Vállalkozóként is rendelhetnél bármit bárhová. Ha elszámolható, érdektelen a szállítási cím.

2014. márc. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Csak ha kapok egy Áfás számlát magánszemélyként, amivel nem tudok mit kezdeni, de rajta van a nevem és a címem, amire nem vagyok bejelentve, akkor az nem probléma-e. Tudod, hogy olyan cím van megadva, amire nem jelentettek be.
2014. márc. 17. 18:19
 3/11 anonim ***** válasza:
Dehogy probléma.
2014. márc. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Megnyugtattatok, köszönöm.
2014. márc. 17. 18:23
 5/11 anonim ***** válasza:
Ott tartózkodsz, ahol nem tiltott, igaz ? Akkor mi a gond ?
2014. márc. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Rendelhetsz, nem lesz belőle gond. Abból sem, ha számlát kapsz. Sőt, megsúgok egy tippet: nem kötelező, hogy a szállítási és a számlázási cím megegyezzen.
2014. márc. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%

Fogod a számlát, és mivel nem tudsz vele mit kezdeni, nem tudod elszámolni, összetéped és kidobod. Ennyi :)

Én a munkahelyemre szoktam rendelni, mert ugye egész nap ott vagyok. A számlán a munkahelyem címe van és az én nevem. De ha az én címem lenne, akkor sem tudnám hova elszámolni.

2014. márc. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Dehogy lehet bajod, miért is lenne? Senki nem fogja azt nézni, hogy oda rendeltél ahova nem is vagy bejelentve. :D Én bérelt ingatlanban lakom, és állandóan ide rendelek mindent, soha nem voltam bejelentve ide, sem az előző helyre ahol laktam és oda is rendeltem. Sőt még a férjem éttermébe is szoktunk rendelni holmikat ha nem tudunk itthon lenni.
2014. márc. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha csak nem te is olyan albis vagy aki rendel borotvát, bugyit, bambuszzoknit ..... Aztán tovább állsz,, a végrehajtó meg szegény valódi tulajdonost birizgálja . De már megnőtt a behajthatóság határideje :))
2014. márc. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha én Pesten lakom, de egy másik kerületben vagyok bejelentve és éppen Békéscsabán dolgozom, ezért oda kérem a szállítást, az sem gond. Ha a számlát nem tudod elszámolni, ráírhatják akármelyik címedet, ha eltudod, akkor a NAV-nál bejelentettet.
2014. márc. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!