Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Nagyjából kajával, mindennel...

Nagyjából kajával, mindennel együtt mennyibe kerül magamat fenntartani egy egyszobás albérletben, ha az albérleti díj 40 körül van?

Figyelt kérdés
Tudom ez így eléggé változó, mert nyilván rengeteg mindenen függ, de olyan hozzávetőleges ár kellene.
2014. aug. 21. 18:36
 1/7 anonim ***** válasza:
számolja minden napra egy ezrest kajára( magadnak főzöd nem kajázóban veszed) víz- villany 5-5 ezer(panelban) ha távfűtéses akkor az +kb 20-25 ezer havonta a fűtési szezonban közös költség 5-10ezer
2014. aug. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor ha jól számolom, olyan 140-ből kilehet jönni..
2014. aug. 21. 18:50
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, 140-ből ki lehet jönni egész szépen.
2014. aug. 22. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
mivel nem írtad, hogy távfűtéses lakásról lenne szó, ezért, ha ez még nincs így, akkor sokkal jobban járhatsz. ha központi fűtés/cirkó, gázkonvektor neadjisten a háznak saját fűtési rendszere van, akkor bőven jobb a helyzeted, szerintem ebben az esetben a távfűtéshez képest ezt a költséget minimum megfelezheted. azért tegyük fel, hogy nem virslin meg tésztán szeretnél élni olcsó üdítőkkel, a kajára 1500 de akár 2000ft-ot is lehet nagy átlagban számolni, persze nem minden napra kell ennyiért. ha te főzöl akár egyszerűeket is, abból már igen kellemesen lehet étkezni, és mondjuk max 45-50 ezret költesz rá. ne felejtsd el, hogy a rezsibe az alapokon kívül gondolom igényelsz majd internetet, akár tv-t, telefont, ezeknek mind lehet újabb párezres rárakódása az összköltségre, bár utóbbi 2-re mamár nem sok szükség van, elég egy jó pc/laptop meg mobil és minden megvan. a közös költségről meg hallottam már csodát, egy teljesen korrekt albérletben a déli pályaudvartól nem messze, 7ezer forint volt vízzel együtt(!) az is egyszobás lakás volt.
2014. aug. 24. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm szépen a válaszokat!

A fűtést valóban nem reagáltam le, valahogy megfeledkeztem róla, de mivel még nincs kiszemelt albérlet, ezért nem is tudok róla nyilatkozni :)

2014. aug. 24. 06:26
 6/7 anonim ***** válasza:
én aztmondom 2 dolog az totál perdöntő és egyből vissza kell mondani az albit ha ezek előjönnek. az egyik ha távfűtés van, a másik ha a lakás a házon belül hátrányos helyen lenne (legalsó emeletek, legfelső emelet, a ház sarkában stb) bár hasonlóan fontos még, hogy milyen szomszédaid lesznek vagy, ha nemakar semmit papírra vetni a főbérlő, akkor kb kivagy szolgáltatva teljesen.
2014. aug. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
a távfűtés kis alapterületű lakásnál elfogadható, mert légköbméterre arányosan kell fizetni ( de tény hogy van kedvezőbb is)
2014. aug. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!