Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A tulaj nem javitattja meg a...

A tulaj nem javitattja meg a rendeltetesszeruen hasznalt bojlert, mert nincs ra penze. Van ilyen?

Figyelt kérdés
Tegnap este ota valamiert nem fut a bojler(villany). Szoltam a tulajnak, elkott egy szereloismerosevel, aki azt mondta, hogy a belsejeben van valami ami eloregedett es hogy sok munka es kb 30ezerbe kerulne.(bocsanat a felszines magyarazatert, nem ertek hozza). Mondtam a tulajnak, hogy akkor essenek neki. Erre felrehiv es kozli, hogy neki nincs penze most megcsinaltatani. Mondtam,hogy nem erdekel nem az en hibam, csinaltasa meg. Ekkor rakerdeztem a kauciora, ami 150ezer. Mondta hogy az mar noncs meg mert kellet masra. Felek ha en javittatom meg az eletben nem latom viszont a penzt.
2014. okt. 28. 11:55
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
81%
Beszélsz a tulajdonossal, ha beleegyezik (!) megjavítatod a saját kontódra, és elszámoljátok a következő bérleti díjnál, ha nem megy bele, költözöl. Egyszerű a megoldás, már ha tényleg rendeltetésszerű használat mellett ment tönkre a bojler.
2014. okt. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Tenyleg ugy ment tonkre a szerelo is megmondta. Az 150 kaucioval en se ertem mi a baja a valaszolonak. Azert hoztam fel neki, hogy fizesse ki abbol, mert nem gyanitottam, hogy elkoltotte. Mondtam neki, hogy akkor koltoznek, mert nekem nem kenyelmes, hogy masokhoz kell atjarnom furdeni, meg jeghideg vizben mosogatok. Szerzodes van, ahol feketen-feheren le van irva, hogy rendeltetesszeru hasznalat mellett tonkrement dolgok potlasaert es javittatasaert o felel, de csak annyit mond, hogy csinaltassam meg es elszamolunk amint lesz penze, mert ertsem meg neki nem vart anyagi gondjai tamadtak. Ez viszont engem kezt kvara nem erdekelni. Kerdes ha feljelentem, visszakapom a penzemet?(a kauciot)leadozik utanam.
2014. okt. 28. 23:17
 13/13 anonim ***** válasza:
22%
Feljelenteni nem tudod, bűncselekményt nem követett el. Beleegyezett, hogy megjavíttasd a bojlert, hát akkor javíttasd meg, és vond le a következő lakbérből. Jobban jársz, mintha rögtön elköltöznél, mert akkor bukod a kauciót is.
2014. okt. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!