Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kiadhatom-e az ingatlanomat...

Kiadhatom-e az ingatlanomat ha nem tehermentes?

Figyelt kérdés

Tulajdonjog-fenntartással adásvételi szerződés köttetett.

A foglalót kifizette a vevő, de nem kapott elég hitelt,

ezért most perben követeli vissza a foglalót.

Perfeljegyzés esetén kiadhatom bérbe?


2014. nov. 16. 14:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ki.
2014. nov. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen !
2014. nov. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Számomra is így logikus és ezt is mondta az egyik ügyvéd, de a másik szerint nem.

Köszi a válaszokat.

2014. nov. 16. 15:23
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
2-es vagyok. Tulajdonjog fenntartás. Azaz a tulajdon a tied. Az,hogy a vevő és eladó perben áll a foglaló tekintetében az egy dolog, de semmi köze az ingatlan tulajdonhoz és annak haszonélvezetéhez. Az ingatlant kiadhatod.
2014. nov. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért van per a foglaló miatt?

Az azért foglaló, mert nem jár vissza, ha eláll a vásárlástól.

Vagy ő kifizette volna másképp, nem hitelből és te álltál el az adásvételtől?


Szerintem mivel te vagy a tulajdonos, ezért te rendelkezel az ingatlan felett.

2014. nov. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez engem is érdekelne miért pereli vissza a foglalót? Pont azért hívják annak, ha nem veszi meg a lakást, akkor az az összeg a tied. Erre találták ki. De a kérdésre válaszolva, mivel papíron és a földhivatalban a te nevedre van bejegyezve az a lakás a tied, ergo azt csinálsz vele amit akarsz. Mondjuk azt sem teljesen tiszta miért írtatok adás-vételit, ha nem fizette ki a lakás teljes összegét. Mondjuk ez elgondolkodtató, ha mindkét fél által aláírt szerződés van, tekintve mennyi rajta az összeg?? A lakás teljes ára? Mert az úgy már necces
2014. nov. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Az ügyvéd írt rossz szerződést.

A szerződésben szerepel egy fizetési határidő, de az nem került bele a szerződésbe, hogy nem fizetés esetén törlődik a vevő a tulajdoni lapról és emiatt nem tudom eladni az ingatlant.

szerintem nonszensz, hogy nemfizetés esetén nem törlik autómatikusan a "vevőt" a széljegyzetről.

Tényleg csak a peres út marad?

2014. nov. 16. 17:12
 8/11 A kérdező kommentje:

A 10% foglalót fizette ki, amikor adásvételi szerződést kötöttünk, egy hónap múlva derült ki hogy a vételárhátralékot nem tudja kifizetni, mert nem hitelképes. De ezt nem nyilatkozta le, helyette visszakérte a foglalót és azóta be is perelt.

nem értem miért nem adhatom el az ingatlanom, ha ő úgysem akarja megvenni. A foglaló szerintem se jár neki vissza, de akkor milyen jogon korlátoz engem??

A foglalóból közvetítőt, ügyvédet stb fizettem, ez nekem se volt így buli...

2014. nov. 16. 17:18
 9/11 anonim ***** válasza:
9%
Nonszensz. Akkor talán az ügyvédet kellene előkaparni, mert ő cseszte el. Azonban felelős vagy, mivel nem olvastad át rendesen, és te olyan szerződést írtál alá. NA hát ez szívás. főleg alapból az volt a hülyeség, hogy úgy írtál alá egy adás-vételi szerződést, hogy nem volt a kezedben a pénz. gyakorlatilag elpacsiztad a lakást.na nem piszkálni akarlak, de ez felelőtlen volt. Innen nézve, a másik félnek van némi igaza, hiszen őt nem köti a szerződésből kihagyott mondat, és ebben igaza is van.
2014. nov. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
23%

[link]


itt van némi hasznos infó

2014. nov. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!