Kezdőoldal » Otthon » Kert » Így is érdemes elköltözni egy...

Így is érdemes elköltözni egy tanyára?

Figyelt kérdés
Tehát nem célom az egész területet beültetni vagy gazdálkodni rajta, csak néhány állatot tartani, egy kisebb részt gyümölcsfákkal beültetni, valamint konyhakertet művelni a többi terület leendő gyerekeké és a házikedvenceké lenne(kutyák) Így is megéri tanyán lakni vagy érdemesebb faluba költözni?
2013. jún. 1. 17:47
 1/9 anonim ***** válasza:

szerintem igen...minden féle képpen megéri, igy is-úgy is;)

Menjetek!! Éljetek!;)

2013. jún. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem jobb a falu, mert ha leesik a hó vagy sár lesz, akkor a gyerekek hogy mennek suliba? Ha nincs anyagi haszon belőle, akkor az elég unalmas és nyomasztó 1-2 hét után, bár ha van bevételetek másból akkor talán elfogadható. Idillinek tűnik, de ugyanolyan félelmetes is. Ha a kutyák elmászkálnak, akkor a vadász lelőheti őket.
2013. jún. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Egy tanya nem úgy néz ki, hogy el vagy szigetelve a világtól. Tőlünk nem messze van egy a főúttól kb 50méterre aszfaltozott úttal megközelíthető télen is, teljesen körbe van kerítve nem jár ki a kutya onnan.
2013. jún. 1. 18:06
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem a kérdésed "érdemes" részét.Ha ez az álmotok,ezt szeretnétek akkor természetesen "érdemes" és minden pénzt megér.:) Vagy nem tudom mire gondolsz pontosan a kérdéssel!?
2013. jún. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Éppen ezért én sem értem a kérdést. 50 méter is elég nagy ha fél méter havat kell ellapátolni róla. Ha van víz, villany van legalább, akkor már lehet élni 21. századi életet - gondolva a városból odacsöppenő gyerekekre is. Én csak akkor gondolkodnék el rajta, ha van elég pénzem, tartalékom vagy olyan munkám, ami nem igényel utazást amennyiben nem kívánok a földdel foglalkozni. Pl. ha a feleséged háziorvos, akkor biztos örömmel látják a környéken. Ha bolti eladó, akkor talán nehezebb dolga lesz, stb. Érdemes előre tekinteni vagy 10-20 évvel is.
2013. jún. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképpen megéri. A parlagon hagyott területen tarthatnál kecskét, esetleg birkát. A kecske annyiból előnyösebb, hogy fejheted is. Ha beindul az üzem, a környező városokból hozzád járnak tojásrét, meg kecskesajtért. Mondjuk, amíg a gyerekek kicsik, talán valóban jobb lenne városban, de a falu semmivel sem jobb. Tehát ha ez a két alternatíva kínálkozik, akkor egyértelműen a tanya mellett voksolok.
2013. jún. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszod!
2013. jún. 15. 13:18
 8/9 anonim ***** válasza:

Érdemes hát :-)

Én tanyán lakom,szeretem.A kertet egyáltalán nem műveljük,füves.

Az meg marhaság,hogy mi lesz télen,az 50 méter földút nem sok.Nekünk 150 méter van,az önkormányzat eltúrja minden hajnalban.

Sok faluban nem túrják a havat,pedig az belterület és ott többen laknak.(van összehasonlítási alapom,város szélén is laktam)

Ha jó a buszközlekedés és munkába el tudsz jutni,illetve a gyerekek suliba,akkor miért is ne?

Mindened meglehet ugyanúgy,nekünk is ugyanúgy van net,tv,automata mosógép stb.

Sok sikert hozzá!

2013. aug. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A faluban ami előnyösebb, hogy jobban vannak közművek, meg műút így közelebb van a bolt, orvos, iskola, satöbbi, viszont a szomszédok is közelebb vannak. :)


És egy tanyán jobban megtértek.


Igazából neked kell eldöntened mit akarsz!

2014. jan. 31. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!