Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szeretnék tanácsot kérni,...

Szeretnék tanácsot kérni, hogy mit tudok tenni ha lejárt a bérleti szerződés, volt megállapodás de a tulaj ennek ellenére verőemberekkel fenyeget gyerekeim előtt?

Figyelt kérdés
1 éve lakunk az albérletünkben 2 kiskorú gyermekkel, mivel még a kisebbik csak 1 éves, és sajnos albérlet mellett nem tudunk önerőre gyűjteni, úgy döntöttünk 1-2 évre elmegyünk otthonba lakni, hogy tudjunk spórolni. Ezt elmondtuk a tulajnak, valamint anyukám most akar felköltözni ide Pestre, a nagyfiam meg itt tanul egyetemen, úgy döntöttek, hogy most januártól ők bérlik majd tovább az ingatlant. November jött a tulaj az ingatlanközvetítővel és mondta a tulaj, hogy onnantól az ingatlanos intéz minden albérlettel kapcsolatos ügyet. Meg is beszéltük, hogy január 5-én megkötik anyuval majd a szerződést és ő fizeti meg a 2 havi kauciót. Mi december 31-ig lelaktuk a kauciót. Természetesen azt is megbeszéltük, hogy január végéig mi maradunk a lakásban, amíg be nem kerülünk az otthonba. Tehát a helyzet teljesen le lett tisztázva, megállapodtunk. Soha eddig nem maradtunk el sem lakbérrel, sem rezsivel.2014. december 31-én este 18 óra körül, előzetes telefon sem volt, megjelent a tulaj és közölte, hogy lejárt a bérleti szerződésünk. Én meg csak néztem és kérdeztem, hogy most ezt nem értem, megállapodtunk. Ki akar rakni a 2 gyerekkel. Ráadásul 6 verőlegényt hozott magával. A kislányom kifutott a folyosóra, apja utána, erre apa megkérdezte az emberektől hogy ők a verőlegények, erre azt mondta az egyik a 4,5 éves kislányom előtt, hogy levágja a fejét és akkor majd megtudja. Párom közölte, hogy kihívja a rendőrséget. Erre elmentek. Elmentem a rendőrségre és vetettem fel jegyzőkönyvet. Anyukám közölte, hogy ezek után nem hajlandó ettől a nőtől bérelni a lakást, aki így viselkedik. Én is félek és sajnos tényleg lejárt a szerződésünk, mit tudok tenni? Jelenleg még nincs hova mennünk.

2015. jan. 3. 10:37
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
73%

"Mi december 31-ig lelaktuk a kauciót." - Ennek van nyoma.


"Természetesen azt is megbeszéltük, hogy január végéig mi maradunk a lakásban, amíg be nem kerülünk az otthonba." - Ennek meg nincs nyoma. Mi itt a kérdés? Akármennyire is pontosan fizettetek eddig, azt nem várhatjátok el, hogy ingyen lakjatok a lakásában.

2015. jan. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

tanúk előtt hangzott el, nem is akartunk fizetés nélkül itt lakni. De kiskorú előtt az apját fenyegetni lehet? Azóta is a lányom arról kérdez, hogy ugye nem vágják le apa fejét. Ráadásul az ingatlanosnak adta át az ügyek intézését, decemberig ez működött is, de azóta ő sem jelentkezik.

Ha meg nem él a szóbeli megegyezés, akkor a kauciónk előbb lelakása sem érvényes? mert akkor még jogosan tartózkodunk január végéig.

2015. jan. 3. 11:09
 3/27 A kérdező kommentje:
annak sincs nyoma, hogy december 31-ig lelakjuk a kauciót, az is csak szóbeli megállapodás volt.
2015. jan. 3. 11:11
 4/27 anonim ***** válasza:
84%
Logikusan végiggondolva, ha a kauciót laktátok le, akkor annak tartamára nem fizettetek lakbért. Ez szóbeli megállapodás esetén is elég feltűnő, nem nehéz bizonyítani. Ha ez, ahogy írtad, december 31-el járt le, akkor most jogtalanul tartózkodtok ott. Miért nem lehetett az új szerződést folytatólagosan megírni. és miért kellett a januárt kihagyni belőle? A kaució részét miért nem családon belül rendeztétek el egymás közt? Ha így tettetek volna, akkor folytatódna a szerződés, csak más bérlővel, aki neked családtagod.
2015. jan. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem akarja a tulaj, hogy édesanyád tovább bérelje az ingatlant január 5.-től. Különben nem viselkedne így. De ti elvileg már nem maradhattok az ingatlanban, hiszen már a szerződésetek is lejárt, s nincs kifizetve a januári bérleti díj sem. Nem próbáltatok azóta megegyezni a tulajjal?
2015. jan. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
ha megegyezünk valamiben az miért nem érvényes rá is? Ilyen emberrel szerintem te sem kötnél bérleti szerződést. Ja és ez nem az első húzása. Sokszor volt, hogy előbb akarta a pénzt, mert pl a fia szülinapja volt...stb. Persze sok minden itt elég igénytelen, mégsem foglalkozott vele. a szőnyeg kb 30 éves, régi hányás nyomok...stb de csak ígérgetés volt hogy cseréli. Ráadásul a rendőr is igazat adott nekem. Fenyegetni gyerek előtt...Nem az én dolgom szerződést írni, és fizetési felszólítást sem kaptam. Neki egyszerűen szilveszterre kellett volna egy kis lóvé. Az a baj, hogy ő mindent megtehet, én meg most jól itt maradtam a problémával.
2015. jan. 3. 11:39
 7/27 anonim ***** válasza:
64%

nincs itt semmi probléma, ki kell költözni és kész, vagy ki kell fizetni a kauciót és tovább maradni


ez valaki más embernek a tulajdona


pontosan az ilyenek miatt nincsen vagyonbiztonság itthon, mert nem tartjátok a szavatokat és a a tulaj se tudja érvényesíteni az akaratát a szószegők ellen


no ezért nincs nekem kiadó lakásom, mert nem vagyok olyan erős, hogy ki tudnám költöztetni az ilyeneket mint ti


fizetni kell és nem dumálni, nem kell a gyerekek mögé bújni

2015. jan. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
46%

Jobb ötletem nincs, mint hogy írsz a tulajnak egy ajánlott levelet, amiben leírod, hogy a történtek után a tanúk előtt történt megállapodásotoknak azt a részét, hogy a lakásba új lakók jönnek, semmisnek veszed. Viszont az említett szóbeli megállapodásnak azt a részét, hogy te január 31-ig a lakásban maradhatsz, azt nem veszed semmisnek, és az eddigi fizetési feltételek szerint ki is fizeted. (Esetleg ha szükséges a fenyegetőzés, akkor megemlítheted, hogy pozitív hozzáállás esetén eltekintesz a feljelentéstől - 31-én éjfélig még jogosan tartózkodtál ott, neki az orrát bedugni sem volt szabad a hozzájárulásod nélkül.)

Hivatalosan kitenni nem lehet titeket, ha tényleg tanúk tudják bizonyítani a szóbeli szerződést.

A jelenlegi jogszabályok még a rosszhiszemű, nem fizető, lakást tönkretevő lakókat is védik, és csak több éves pereskedés után lehet őket kirakni, tehát a ti esetetekben garantált, hogy nem fogtok utcára kerülni.

Az elképzelhető, hogy újra jönnek a verőemberek, de akkor majd jönnek a rendőrök is.


Esetleg ha meg tudjátok oldani, kereshettek egy hónapra egy átmeneti albérletet, fő a nyugalom címszóval.

2015. jan. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
na ez aztán jó tanács, köszi. fizessem ki, hogy fél hónap múlva elköltözzek és bukjak 120000-et. Ezért volt megegyezés. látom nem érted. nem bújtam gyerek mögé!!! De nem én fenyegőtözök és nem én nem tartom be a szavam!!! Ja és ha elromlik valami a lakásba szarom le ugye? ennyit a magyarok mentalitásáról, tisztelet a kivételnek. Tanácsot kértem nem kioktatást. Így is buktam a tulaj miazz már sok pénzt!!!
2015. jan. 3. 12:03
 10/27 anonim ***** válasza:
34%

7.

Elolvastad te egyáltalán a kérdést?

December 31-ig ki volt fizetve az albérlet, és meg volt beszélve, hogy január 1-től meg a családtagok bérlik, de a kérdező családja lakik ott hó végéig.

Mi nem értesz még?

2015. jan. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!