Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szeretnék tanácsot kérni,...

Szeretnék tanácsot kérni, hogy mit tudok tenni ha lejárt a bérleti szerződés, volt megállapodás de a tulaj ennek ellenére verőemberekkel fenyeget gyerekeim előtt?

Figyelt kérdés
1 éve lakunk az albérletünkben 2 kiskorú gyermekkel, mivel még a kisebbik csak 1 éves, és sajnos albérlet mellett nem tudunk önerőre gyűjteni, úgy döntöttünk 1-2 évre elmegyünk otthonba lakni, hogy tudjunk spórolni. Ezt elmondtuk a tulajnak, valamint anyukám most akar felköltözni ide Pestre, a nagyfiam meg itt tanul egyetemen, úgy döntöttek, hogy most januártól ők bérlik majd tovább az ingatlant. November jött a tulaj az ingatlanközvetítővel és mondta a tulaj, hogy onnantól az ingatlanos intéz minden albérlettel kapcsolatos ügyet. Meg is beszéltük, hogy január 5-én megkötik anyuval majd a szerződést és ő fizeti meg a 2 havi kauciót. Mi december 31-ig lelaktuk a kauciót. Természetesen azt is megbeszéltük, hogy január végéig mi maradunk a lakásban, amíg be nem kerülünk az otthonba. Tehát a helyzet teljesen le lett tisztázva, megállapodtunk. Soha eddig nem maradtunk el sem lakbérrel, sem rezsivel.2014. december 31-én este 18 óra körül, előzetes telefon sem volt, megjelent a tulaj és közölte, hogy lejárt a bérleti szerződésünk. Én meg csak néztem és kérdeztem, hogy most ezt nem értem, megállapodtunk. Ki akar rakni a 2 gyerekkel. Ráadásul 6 verőlegényt hozott magával. A kislányom kifutott a folyosóra, apja utána, erre apa megkérdezte az emberektől hogy ők a verőlegények, erre azt mondta az egyik a 4,5 éves kislányom előtt, hogy levágja a fejét és akkor majd megtudja. Párom közölte, hogy kihívja a rendőrséget. Erre elmentek. Elmentem a rendőrségre és vetettem fel jegyzőkönyvet. Anyukám közölte, hogy ezek után nem hajlandó ettől a nőtől bérelni a lakást, aki így viselkedik. Én is félek és sajnos tényleg lejárt a szerződésünk, mit tudok tenni? Jelenleg még nincs hova mennünk.

2015. jan. 3. 10:37
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
A tulaj nem mondott fel! Sem írásban, sem szóban! Mindig rendesen fizettünk, megcsináltuk az ajtókat, nem kértünk érte semmit. Ki lett takarítva, mivel mocskosan adta át, a szomszédok szerint 3-4 éve nem takarított, mióta meghalt az anyja. Összepakoltuk és kiraktuk a lomokat. Nem is akarta hogy elmenjünk!!! A szomszédok is nagyon szeretnek és kedvelnek minket. Már ők is beszéltek a tulaj nővel, hogy miért ilyen. Meg pesrsze másokkal is. Nem kellene pocskondiázni, nem mi vagyunk a rosszak!!! Én a tulaj helyett nem írhatok szerződést. 60 ezret fizetünk egy kis jukért, ahol a konyhában nincs ablak, mert egy páraelszívót sem hajlandó felszerelni. Nekünk van inkább problémánk vele. A szőnyegen ha egyszer mezitláb végigmegy a lányom, fekete lesz a talpa. Próbáltam nem kis pénzből kipucolni, de ez 30 éves szőnyeg!!! Szerintem nem csak kiadni kéne, hanem karbantartani is. Vannak normális bérlők is, mi még soha nem késtünk fizetéssel! Párom rendesen dolgozik én is kapom rendszeresen a GYED-et. Mi azért akarunk elmenni, mert szeretnénk majd saját lakást, de albérletben nem tudunk annyit félretenni, hogy összejöjjön az önerő.Ezért akarunk elmenni otthonba. Sajnos nem egy leányálom, de ha el akarunk érni valamit, akkor muszáj.
2015. jan. 4. 11:00
 22/27 anonim ***** válasza:
0%
Ja, tehát nem is volt szerződés, vagyis nem fizetett adót a tulaj a bérleti díjból? Hát, akkor meg főleg meg kellene húznia magát, mivel ebből igen komoly problémái lehetnek, ha feljelented.
2015. jan. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
egy szőnyeg ára, a piacon amit a románok árulnak 15.000 forint. egy szagelszívó telepítése faltöréssel, párakivezetéssel, visszacsapószeleppel, 40-50-ezer forint.
2015. jan. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
85%
az semmiképp sem megengedhető, akármelyik félnek is legyen igaza, hogy kisgyerekes családhoz beállít verőemberekkel, akik a kisgyerek előtt fenyegetik meg az apát gyilkossággal. tökmindegy, ki a szemét, főbérlő vagy albérlő, ez balkáni megoldás.
2015. jan. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

albérleti lakásba nem lehet csinálni amit akarok, mindennemű átalakítást a tulajnak engedélyezni kell. De saját költségre nem fogom átalakítani a lakását, ami soha nem lesz a miénk. vettem habtapit a szőnyegre, de attól még az atkák és a 30 éves kosz ott marad, ráadásul allergiások vagyunk és érezzük is.ezt a régit teljesen fel szedni és nincs alatta semmi, nem parkettás.

Felhívtam ma az ingatlanost, ő is el volt hűlve a dologtól, hisz ő volt megbízva. Nem érti ő sem, azt ígérte holnap felhívja a tulajt meg megpróbál nekünk valami albit találni.

2015. jan. 4. 17:43
 26/27 anonim ***** válasza:
Amikor kivettetek is ilyen állapotban volt?
2015. jan. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Mèg rosszabb volt sokkal. Este volt mikor megnèztem akkor nem látszott meg mèg a tulaj nő a felnőtt fiával lakott itt. 2 hetet kellett várnunk a beköltözèsre. Ami itt volt az fertelem.M3g a csepegtető is koszos vastagon poros volt a tűzhely a szekrènyek meg minden. Az alsó szomszèd 6 ève ázott be mert alul folyt a ccsap,azt is megcsináltattuk. Szürke volt s fehèr csempe. Ajtókat nem lehetett becsukni csak behajtani. Mondták a szomszèdok is hogy magára igènytelen a nő. Azèrt nincs állítólag páraelszívó mert nm főzött....stb. Sajnos mikor kivettük a közelbe csak ez az 1 albi volt. Gyetekeseknek nem akarnak lakást kiadni. Most is ez a helyzet. De itt már semmikèpp nem akarunk maradni ezek után.
2015. jan. 5. 01:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!