Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egy igazi barát megmondja a...

Egy igazi barát megmondja a kegyetlen igazságot, vagy mindig mindenben támogat?

Figyelt kérdés
Csak mert sokszor kérnek tőlem tanácsot a barátnőim (főleg pasiügyben) és ilyenkor nem tudom, h megmondjam-e őszíntén h mit gondolok arról a srácról (még ha nem is túl jót), vagy támogassam őket, még ha nekem rossz a véleményem is a kiszemeltről? Általában próbálok középutat keresni, na de mégis... ti melyiket pártoljátok inkább? :)

2014. aug. 11. 23:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Az igazság és a vélemény között nagy különbség van.
2014. aug. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az igazság ritka esetekben nem támogató jellegű. Gondolom nem azért van rossz véleményed a csávóról, mert ferdén áll a szeme. Ha meg megalapozott, hát én nem hagynám, hogy akármilyen fiúval mászkáljanak a barátnőim, ennyire azért szerintem barátok megbízhatnak egymásban. Hogy figyelmeztetik egymást, ha kétes alak van a láthatáron. Ha meg rosszul gondolom, és tényleg csak szimplán nem csíped, mindneféle ok nélkül, akkor meg max annyit mondasz, hogy neked nem szimpi, de támogatod őt.

Én így csinálom. Mert egyik barátnőmet "hagytam" hadd jöjjön össze egy sráccal, aztán nagyon megjárta, beigazolódott, amit gondoltam a srácról, de sosem mondtam el a véleményemet, nem akartam megbántani. Ebből okulva teszem azt, amit fentebb írtam.

2014. aug. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy kapcsolatban mindennél fontosabb a kölcsönös bizalom és őszinteség függetlenül attól, hogy milyen típusú kapcsolatról van szó. Legyen akár barátság, vagy szerelem, ha nincs meg a kellő bizalom és őszinteség akkor annak a kapcsolatnak nincs jövője, mert előbb utóbb úgyis kibújik a szög a zsákból. Például ha a barátnődnek azt mondod, hogy szerinted összeillenek a kiszemelt pasival és nyugodtan járjanak, de másvalakinek már azt mondod, hogy mennyire nem szimpi és az az illető ha csak véletlenül is elmondja a barátnődnek, akkor te leszel az ún. "szar alak", mert nem voltál vele őszinte és ennek az lesz a következménye, hogy a barátnőd nem fog megbízni benned és innentől csak lefelé vezet az út azon a bizonyos lejtőn és így akár a legjobb barátnődet is elveszítheted :/


Én mindenképpen azt tanácsolom, hogy inkább legyél őszinte, még ha egy kicsit össze is vesztek miatta, mintsem hogy mindenben támogasd a barátnőidet és utána nagyon rosszul járjanak. Mert ha igazi barátok akkor úgyis megfogadják a tanácsodat, legyen az jó vagy rossz. Ha pedig nem, akkor utána ne menjenek hozzád sírva, hogy igazad volt.


Bocsi, hogy ilyen filozófiai regényt írtam, de ez most kijött belőlem :D

2014. aug. 12. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egy igazi barát megmondja a kemény igazságot, ÉS mindenben támogatja a másikat, még ha rosszul dönt is.
2014. aug. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem egyik barátnőm inkább őszinte. :D Előttem fejezi ki, hogy mennyire nem kedveli az egyik fiú barátomat, és mennyire nem örül a barátkozásunknak. >< S nem veszem sértésnek. :) Vicces is, ahogyan csinálja. :D Mert nem komolyan sértegeti, bár ha megbánt az az illető, akkor már tényleg haragszik. >< És szerintem az a barátnőm igazi. :)
2014. aug. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Kölcsönös a bizalom és az őszinteség a legjobb barátnőm és köztem. Mindig meghallgatjuk egymást, elmondjuk a véleményünket, még ha nehéz is mindkettőnknek, akkor is.

Támogatjuk egymást, nem akarom őt irányítani, befolyásolni, de néha azért mindenki tévedhet. Volt, amikor ő térített engem észhez, azzal, hogy a fejemhez vágta hogy hülyeséget akarok csinálni. Ebből kiindulva, jobb ha elmondod neki, talán átgondolja és belátja, hogy igazad van. :)

2014. aug. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én és a barátnőm is őszinték vagyunk egymáshoz. Az illúziók nem jók semmire.
2014. aug. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!