Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Melyek azok a kerületek,...

Melyek azok a kerületek, kerületrészletek Budapesten ahova érdemes költözni?

Figyelt kérdés

(Vagy ahova pont nem.)


Szóval relatíve olcsó albérletbe szeretnék (kell) költöznöm de nem igazán tudom h hova is lenne érdemes.


Eléggé fontos szempont az is h sötétedés után ne kelljen attól félnem h megtámadnak, ha akkor megyek haza. Illetve olyan környék ahol nem gyakoriak a betörések miegymás. Már ha van ilyen.


Az igaz h régebb óta vagyok Pesten mert most fejezem be a sulit és eddig kolis voltam, de elég nagy a város, nem sok helyen voltam még és akkor sem úgy nézelődtem mint potenciális lakóhely kereső. Esetleg ha erre vannak külön fórumok is ahol ezt tárgyalják, megköszönnöm ha elküldenétek. Ha van aki már sok munkát beleölt a tájékozódásba és szívesen megosztaná a tapasztalatait az remek lenne. :)

(Vagy akár itteni kérdéseket ahol értelmes! válaszok születtek már.)



2015. márc. 18. 17:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A munkahelyed/iskolád heyléhez igazítsd az albérletet!

Hova kell nap mint nap bejárnod?

2015. márc. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A betörés elleni védelem pedig leginkább ez:

A lakás bejárata népes ház körfolyósóján legyen kint, ahol a szomszédok rálátnak, ne takarásban legyen!

A lakás kiválasztásnál kérdezd körbe a lakókat, hogy a kinézett házban, lakásban szokott-e lenni betörés! Nálunk rengeteg van, de azoknál az ajtóknál, amire rálátni, nem is próbálkoznak.

Nálunk kamera is van a házban és állandó éjszakai világítás.

2015. márc. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]

[link]


Egyébként laktam olyan helyen ahol a fenti térkép szerint nagyon magas a bűnözés, soha semmi atrocitás nem ért, pedig éjjel is mászkáltunk az utcán.

2015. márc. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Eléggé fontos szempont az is h sötétedés után ne kelljen attól félnem h megtámadnak, ha akkor megyek haza."


Budapesten ettől sehol nem kell félned, de persze BÁRHOL előfordulhat. Múltkor a Bosnyákon késeltek meg valakit (meg is halt) pedig egyáltalán nem számít veszélyes környéknek még pletyka szinten sem és simán költöznék a környékére ettől még.


Budapest nem olyan, mint valami nyugati nagyváros, ahol vannak negyedek ahova fehér ember be nem teheti a lábát. Szóval olyan rettenetes különbséget nem fogsz találni, hogy egyik helyen nem mersz éjjel hazamenni, a másik helyen meg minden szuper. Más különbségek sokkal jelentősebbek.

2015. márc. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

1, Igazad van, de lesz pár hét hónap amikor a sulinak már vége van de nekem még nincs munkám mert pont keresni fogom. Szóval ezt egyenlőre még nem tudom.

2, Köszönöm, ez is hasznos. :)

3, Köszönöm, megnézem.

4, Végülis ezt is el tudom hinni h rosszkor rossz helyen.. de laktam már 2 évig a 8. kerületben (szélén) szóval azért nem hinném h annyira mindegy lenne.. legalábbis ha máshol is úgy mennek a dolgok.. Köszi a választ.


Nem könnyű. Ha még van aki tudna mondani nekem olyan dolgokat ami egy tapasztalt embernek eszébe jut de nekem (mint aki még sosem csinált ilyet) nem, akkor szívesen fogadom. (:

2015. márc. 19. 21:28
 6/8 anonim ***** válasza:
5.: 4. Hogy mentek a dolgok és hol pontosan? Talán tudok segíteni a kivédésében, hogy mire figyelj legközelebb a lakásválasztásnál.
2015. márc. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Obuda,zugló
2015. ápr. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha nem tudod hova kell nap mint nap bejárnod, akkor a kövi kérdés, hogy mekkorát szeretnél és erre mennyi pénzed van?

Ahol eddig én laktam és nem féltem hazamenni este (lány vagyok) és nem is voltak betörések:

Gazdagrét (11. kerület)

Lipótváros (13. kerület - Jászai tértől befelé)

Rózsadomb (II. kerület)

Krisztinaváros (XII. kerület - Déli pályaudvarnál)

Most Pasarét, szintén II. kerület, ez már saját lakás.

De ezek a helyek nem olcsók, és ha mondjuk Újpestre (csak mondtam valamit) kell majd dolgozni járnod, akkor elég szívás lesz...

27N

2015. ápr. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!