Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Budapestne mik ezek a horribil...

Budapestne mik ezek a horribilis albérlet árak?

Figyelt kérdés
Néztem albérleteket és 40-50 ezrekért "lyukakat" adnak ki mintha az átlag magyar ember 200-300 ezreket keresenek nettóba...

2015. ápr. 5. 11:59
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Na ez már vegytiszta demagógia.
2015. ápr. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor még sincs itt akkora szegénység hogyha kitudnak fizetni az emberek egy lyukért 50 ezereket + reszi!"


10 ember vidéken dolgozik 100eFt-ért, de mindegyiknek megszűnik az állása.

Ez az 10 ember Budapestre jön, itt 150eFt-os állást kapnak.

Albérletbe mennek és havi 70eFt-ot (50eFt+rezsi) fizetnek.


Vagyis összegezve: 10 új albérletre volt szükség, vagyis nőtt a kereslet az albérletekre, annak ellenére, hogy megszűnt 10 állás. Látszólag jobb a fizetésük mint volt, de az albérlet miatt kevesebb pénzük marad.


Akkor szerinted még sincs akkora szegénység mert ki tud fizetni albérletet + rezsit (ráadásul több a fizetése is 50%-kal)????

2015. ápr. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
82%
17 évvel ezelőtt a kezdő tanári fizetésem nettó 30eFt lett volna, u. annyi mint a legolcsóbb akkori albérlet (rezsi nélkül) amit találtunk, ezért más állás után néztem. A mostani kezdő tanári fizetés nettó 120eFt és ennél sokkal kevesebbért lehet most albérletet találni. Nyilván ettől nem lesz boldog aki most albérletet keres, de én akkor boldog lettem volna akkor egy mostani fizetés/albérlet ár aránnyal.
2015. ápr. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"Akkor még sincs itt akkora szegénység hogyha kitudnak fizetni az emberek egy lyukért 50 ezereket + reszi!"


Két minimálbéres fizetés az kb. 140 ezer. Ebből fizetsz albi+rezsire kb. 70-80-at. Marad 60-70 ezer, amiből nagyon-nagyon szegényesen kijön egy hónapra a két ember kajája és nagyon olcsó ruhák, szappan, stb. Ez erősen szegénység kategória!


Persze ha legalább egyik ember minimálbérnél valamivel jobban keres akkor már jobb a helyzet.


De látható, hogy azért az albi kigazdálkodható, még minimálbérből is. Szegényesen, BKK-n bliccelve meg sz.r kajákat kell enni de még mindig jobb, mint a hajléktalanság és a szemétből táplálkozás.

2015. ápr. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

# 11

Mi a demagógia?Nem én írtam hogy 50 ezres lyukakra van kereslet!

2015. ápr. 8. 21:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!