Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha a tulajdonos azt állítja...

Ha a tulajdonos azt állítja adózik az albérlet után amiben az albérlője lakik, az miben nyilvánul meg? Mivel tudja ezt alátámasztani? Hogy tudok ennek utána járni igaz e?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 8. 08:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%
abba hogy semmi közös hozzá!
2015. ápr. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%

1. Magánemberként sehogy nem tudsz utána járni.

2. Feldobod a NAV-nak,és ők kivizsgálják.

2015. ápr. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
85%
Ehhez neked tenyleg semmi kozod.
2015. ápr. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
82%
Ezektől a dolgoktól van hányingerem.A mások zsebében-életében való turkálás.Az albérlőnek nem mindegy,hogy mit csinál a tulaj a bérleti díjjal?Csak valószínűsiteni tudom,hogy a bérleti díj megállapításakor a tulaj belekalkulálta az adó összegét.A bérlőket sem értem néha,legyen olcsó is,meg még adózva is legyen,stb.-Az ilyen mentalitású bérlők miatt a tulajok inkább drágábban adják ki a kecót,és befízetik inkább az adót.
2015. ápr. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%
És ha nem adózik, neked jobb lesz? Közöd hozzá a világon semmi.
2015. ápr. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudsz utánajárni. Az adóbevallásában kell csak feltüntetnie (magánemberként), és fizetheti csekken, kp-ban, vagy utalhatja is. Gondolom, a számláját nem ellenőrzöd.
2015. ápr. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Kedves hányinger kapó és egyéb "kedves" kommentelő... várom a számlát,amit jóvá tudnék íratni lassan másfél éve és semmi nem történik... 3 kiskorúval alkom itt...csupán csak ennyi közöm van hozzá... köszönöm a "hányingerkeltő" válaszokat!
2015. ápr. 8. 12:01
 8/17 anonim ***** válasza:
82%
Nem értem, miért vársz 1,5 évet. Megbeszélted a számlát az albérlet kivételekor? U.is attól, hogy valaki adózik nem biztos, hogy tud számlát adni, ez attól függ, hogyan adja ki. Alapesetben ki tudja legálisan adózva kiadni, hogy erről nem tud számlát adni! Ha megbeszéltétek és mégsem ad, akkor gyorsan kellett volna egy olyan albérletet keresni ahol a tulaj számlaképes, így tud adni számlát és ezt kéred a szerződésben is rögzíteni, így nincs meglepetés.
2015. ápr. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
76%
8. válaszolónak igaza van! Kértél előre számlát? Bele írtad a szerződésbe?
2015. ápr. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
76%
Utolsónál a pont! A számlaigényedet előre kellett volna bejelenteni. Nekem volt ilyen bérlőm, ő minden hónapban kapta a számlát.Ahhoz külön volt egy számlatömb-öm. Volt olyan is, aki nem kérte, utána csak simán adóztam, havi utalással a NAV-hoz.
2015. ápr. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!