Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Vannak kiadó albérleteink,...

Vannak kiadó albérleteink, amikor meghirdetek egyet miért akar mindenki alkudni a bérleti díjból és eltekinteni a kauciótól?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 8. 13:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Mert mindenki pénzből él, ezért 5-10 ezer forint is számít. Próba szerencse alapon akár be is jöhet.
2015. ápr. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Jó de ezzel el is vágják magukat, mert azt sugallja hogy fizetőképtelenek lehetnek. A mai barom törvények miatt pedig nem lehet kirakni az albérlőt fél-egy évig ha nem fizet.
2015. ápr. 8. 13:36
 3/19 anonim ***** válasza:
74%

Én laktam már 5 albérletben, mielőtt lakást vettünk a férjemmel, de sosem álltam le alkudozni.

Nem tudom, hogy milyen bérlőket fogsz ki, de elég érdekesek.


Nyilván, mindenki tudja, hogy milyen a saját anyagi helyzete, mi az, amit megengedhet magának.

Nem veszek ki/költözöm 80e+rezsis lakásba, ha összesen 80-100ezret tudok maximum kifizetni, efeletti összeg pedig érvágás lenne.


Azért egy albérlet kivétele nem olyan dolog, amin lehetne alkudozni.

Van egy fix ára, amit vagy elfogad a bérlő vagy nem és akkor "haladjon" tovább.


Persze, ha egy 35m2-s lakást akarok kiadni 80+rezsiért, na, az picit vicces kategória. De, gondolom itt nem erről van szó!

A kaució meg alap, anélkül jó nagy marhaság kiadni egy lakást.

2015. ápr. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
14%

Tipp!


Ha teheted külföldi bérlőket keress,ne Madzshar "5 forintért anyám hátán a kirúzsozott kecskét is...2X" típusú honfitársakat!


Egy ingatlanos.

2015. ápr. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
41%

"Azért egy albérlet kivétele nem olyan dolog, amin lehetne alkudozni."


Hogy a fenebe ne? Amit maganember arul, abbol ALAP, hogy alkudozunk.

2015. ápr. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
78%

Alkudni bárhol, bármiből lehet.

Van olyan ismerősöm, aki a Media Markt-ban alkudott le sikeresen egy TV árából.

Az egy másik kérdés, hogy a bérbeadóban rossz érzést kelthet, nem fizetőképes jelölt stb.

Majd eldönti, hogy kinek adja ki.

Ennyi, nincs itt semmi látnivaló, kérem menjenek tovább, haladjunk!

2015. ápr. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
34%

Alkudni is csak úgy lehet, ha tudod hogy van realitása. Pl ha tudom hogy régóta ki akarja adni, és látszik hogy irreálisan magas árat kér vagy nincs olyan felszereltség.


Na meg tényleg nem mindegy hogy mikor mennyi az annyi. 60 ezer a havi lakbér, akkor rögtön tedd le az elsőt, és még 2 havit kauciónak, már ott vagy hogy 180 ezer mondjuk, és mellette fizesd az aktuális helyed, meg egyebeket. És sok esetben hirtelen kell költözniük az embereknek, minimálbérből meg nem egyszerű kiköhögni 100 ezreket.


De pl én is próbálok alkudozni a jelenlegi tulajjal, hogy egy 5-öst engedjen már el ha jön a jobb idő mert az a havi 5 ezer is sokat számíthat.


Az tény hogy nem egy jó kezdés alkudni, de lenézni sem kell ezért az embereket.

2015. ápr. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
55%
Külföldinek semmi szín alatt ne add ki! Ha nem fizet, hanem mondjuk egy szép nap kereket old, sosem tudod behajtatni rajta a bérleti díjat és az esetleges költségeket. (Jogász tanácsolta.) + Írass alá az albérlővel egy közjegyző által hitelesített nyilatkozatot, akkor azonnal kiteheted, ha nem fizet.
2015. ápr. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
78%
Amíg külföldieknek adtam ki nem volt gond. A magyarokkal mind volt ilyen-olyan gond. Az összes nagy visszaélés amiről hallottam, olvastam (, hogy évekig kellett pereskedni, nem költözött ki stb.) mind magyarok voltak, a külföldi max. 1 havival fog lógni, de a kaució jó eséllyel fedezi majd. Külföldön jóval drágábbak az albérletek, így a külföldi örül az itteni áraknak.
2015. ápr. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
54%

Én megértem, hogy alkudni akarnak. Irreálisan magas árakon próbálja a tulaj kiadni, mert kapzsi. A magyar ember az kapzsi valljuk be!

Én évek óta nézem az ingatlanok árait és a bérleményeket, de ami most van az már tényleg vicc. Egy havi lakbér + két havi kaució, aki albérletbe akar menni annak nincs feleslegesen 180.000ft. Szegénység van itt nálunk, nem külföldön lakunk ahol lehet jóval magasabb a bérleti díj, de magasabb a fizetés. Minden lakás tulaj aki ki akarja adni, az most kihasználja, hogy nincs albérlet a piacon, ezért úgy is kiveszik alapon, legyen magas az ár, nekem jobb, több pénzem van belőle. Én most láttam egy panel 150.000ft-ért akarják kiadni + két havi kaucióval, és nem belváros közeli hely. Vicc!

2015. ápr. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!