Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért baj ha az albérlő...

Miért baj ha az albérlő készpénzzel bizonylat, nélkül fizeti a bérleti díjat?

Figyelt kérdés
Én pl 5 év alatt egyszer sem csúsztam a fizetéssel.
2015. máj. 5. 23:54
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Egyáltalán nem baj. Csak ha vita van az anyagiak körül, jó ha van mivel bizonyítani.
2015. máj. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

Gondolom, akkor szerződés sincs.

Azért baj, mert ilyenkor simán kivághat a tulajdonos, ha se szerződés, se semmi bizonyítékod arra, hogy fizetsz a lakásért. Illegális lakásfoglalóként feljelenthet.

2015. máj. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Van szerződés és mindig ehavit fizetek.Szóval májusban a májusit.
2015. máj. 6. 00:11
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

" Illegális

lakásfoglalóként feljelenthet."


Csak semmit sem ér vele ha te meg azt állítod albérletben laksz. Hosszas pereskedés után lehet csak kirakni. Bíró vajon szerinted nem fogja megkérdezni, hogy hogyan sikerult az "illegalis lakasfoglalóknak" hónapokig vagy évekig háborítatlanul élniük? Ha meg kiderul hogy ez igázabol albérlet volt csak egy ideje nem fizetnek az viszont nem illegális lakásfoglalás.

2015. máj. 6. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A kérdést csak kíváncsiságból tettem fel.Nem hiszem,hogy a tulaj ilyet tenne.Van bérleti szerződésem a kábel tv és a net is tulaji engedéllyel van bekötve.Tudja a gondnok a szomszédok ,hogy bérlők vagyunk.És nem adózik utánuk.Nem hiszem ,hogy ilyet tenne.Köszönöm a válaszokat.
2015. máj. 6. 13:06
 6/9 anonim ***** válasza:

Mert nem tudod bizonyítani, hogy kifizetted.

A tulajdonos, ha szemét, meg jöhet azzal, hogy nem fizettél, és mehet bíróságra.


SZóval, ha nem akarsz balek lenni, akkor nem fizetsz így.

Vagy átvételi, vagy utalás.

2015. máj. 7. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

" A tulajdonos, ha szemét, meg jöhet

azzal, hogy nem fizettél, és mehet

bíróságra."


Ha olyan hülye menjen. Kicsit több a vesztenivaloja.

2015. máj. 7. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kicsit hülyén nézne ki a bíróságon ,hogy 5 éve fizeti nekünk a rezsit.Mivel az ő nevén vannak a csekkek.És azért ügyel ennyire ,hogy semmi nyoma ne legyen,hogy adóznia ne kelljen,szóval magát nyomná fel.Persze nekem ez egy szerencsés esett,de az igaz,hogy más még járhat így.
2015. máj. 7. 12:34
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem nem baj én mindig társbérletet adok ki ! Ja ezzel lehet menni a nav-hoz meg a birósághoz is ha nincsen papirod :P
2015. máj. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!