Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A mosógép javítását a tulajnak...

A mosógép javítását a tulajnak kell-e állni?

Figyelt kérdés
Főbérlő (tulaj húga) vagyok egy teljesen felszerelt lakásban, melynek 2 szobáját adjuk ki. Az albérlők el vannak kényeztetve. Nem fizetnek villanyszámlát, olcsó a rezsi és a lakbér is kevés. Nem mellesleg a lakás nagyon jó helyen van. Eddig minden javítás költségét én álltam (csőtörés, dugulás, mosógép eddigi javításai). Most végképp elromlott a mosógép, de nincs pénzem újra. Felajánlottam, ha felesben megveszik lelakhatják az árát. Ők kiakadtak, és közölték, hogy nem hajlandók ennyit fizetni, mert ez a tulaj dolga. Én korrektnek tartom az ajánlatot, nem is az van, hogy ők fizetik ki. Szerintem a mosógép nem számít alapfelszereltségnek egy albérletben. Főleg, hogy nem is én tettem tönkre. Megmondtam nekik, hogy nem engedhetek meg magamnak egy ekkora kiadást, akkor sem, ha részletfizetéssel veszem. Kijelentettem, hogy akkor egy jó darabig nem lesz mosógép. Ők pedig azt mondták, hogy oké, akkor ők meg kevesebbet fizetnek, mert mikor ideköltöztek akkor is volt, és azért fizették a lakbért. Nekünk kell nyújtani a megfelelő szolgáltatást... Mit gondoltok? S.O.S

2015. febr. 18. 17:18
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
22%
A mosógép alap felszereltség egy albérletben. Mit írtatok a szerződésben?
2015. febr. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
66%
Na, igen, a szerződést kellene elővenni. Persze ha nincs...
2015. febr. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
83%
Nyúl viszi a vadászpuskát... Én a helyedben szépen elbúcsúznék tőlük, és keresnék más albérlőket. Teljesen korrekt amit felajánlottál, vegyenek mosógépet, majd lakják le az árát, nem tudom, ezzel mi a gond, sok helyen intézik így az ilyen helyzeteket. A kevesebb lakbérbe pedig végképp ne menj bele!
2015. febr. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
67%

nehogy már alapfelszereltség legyen a mosógép!


mondd meg, hogy lehet másik albérletet keresni

2015. febr. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Van szerződés. Aszerint a karbantartást nem a tulajnak kell állni. Víz, gáz, villany, fűtés ha elromlik (létfontosságú dolgok) akkor az a tulaj felelőssége. Ezért is nem hisztiztem, mikor a duguláselhárítást és a csőtörést én fizettem. De a mosógép szerintem nem tartozik az úgymond létfontosságú berendezések közé. Attól még, hogy ők nem tudnak nélküle élni...
2015. febr. 18. 17:37
 6/29 anonim ***** válasza:
14%
4: Már miért ne lenne alapfelszereltség a mosógép??? Te talán kézzel mosol?
2015. febr. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
81%

NEM alapfelszereltség a mosógép!

Rengeteg lakást adnak ki mosógép nélkül, és ki is veszik őket. Sok bérlő hozza a saját gépét, ha nincs, akkor vásárol magának!

A kérdező is felajánlott egy megoldást, ha ez nem felel meg a bérlőknek akkor viszlát...

2015. febr. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
12%
De a lakást mosógéppel adta ki, ebben az esetben alap dolog, hogy biztosítani kell továbbra is a mosógépet.
2015. febr. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
82%

#6 azért mert mobil eszköz ... ha van akkor van, ha nincs akkor a tulaj hozzájárul, hogy a bérlő vigye a sajátját


szóval nem alap, ráadásul a szerződésben sincs rögzítve ... kidobni az ingyenélőket!

2015. febr. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
#8: Nem ők fizetik a mosógépet. annyi, hogy én nem tudom kifizetni, így ők vennének egyet ebben a hónapban, ha akarnak mosni. Ha nem vesznek akkor a jövő havi lakbérből venném meg. Tehát őket semmi nemű anyagi kár nem érné. Tulajdonképpen én fizetném, de ők így sem járulnak hozzá.
2015. febr. 18. 17:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!