Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Közös költség túlfizetés...

StarCry666 kérdése:

Közös költség túlfizetés esetén mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Volt egy megállapodás a régi lakók között (nem rég költöztünk ide, én nem írtam alá), amiben meghatározták, hogy fűtés túlfizetés esetén NINCS visszafizetés, de ez folyamatosan egyre nagyobb összegre rúg nálam (most tartunk nagyjából 50 000 Ft-nál). Mit lehet tenni ez ellen? Vonatkozik rám is ez a megállapodás vagy hogy van ez?


Ui.: Éves elszámolásban sincs semmi nyoma annak, hogy ez a pénz valahogy elszámolásra kerülne.



2015. máj. 13. 16:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha nem tud a közös képviselő magyarázatot adni, el kell fáradni a kezelőséghez, hogy tisztázd a dolgot. A legrosszabb esetben ellenőrzést kérni rájuk a felsőbb szervtől.
2015. máj. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha társasházról van szó, annak van egy Szervezeti Működési Szabályzata, amiben benne van minden, ami Téged, mint tulajdonost érint. Ha abban az van, amit írtál, tehát a többség elfogadta, nincs mit tenni, el kell fogadnod akkor is, ha nem értesz vele egyet. A közös képviselő egyébként köteles megmutatni a pénzügyi elszámolását a dolognak. Egyébként nem egészen értem: a közös költség részét képezi a fűtés is?
2015. máj. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!