Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Fél évvel a szerződés kötés...

Fél évvel a szerződés kötés után kérhet kauciót a tulaj, úgy hogy az nincs a bérleti szerződésben foglalva!?

Figyelt kérdés
Főnököm lakását bérlem, most hogy felmondtam a munkahelyen (miatta nem sikerült békésen az elválás pedig én törekedtem rá) bejelentette hogy kérni fog 2 hónap kauciót. Fél éve lakom ott, bérleti szerződésben nincs kaució. AZt mondja szerződést fog módosítani. 1 évre írtam alá a bérleti szerződést. Egyoldalú szerződésmódosítást köteles vagyok aláírni!? megtagadhatom hogy aláírjam az új szerződést amíg él az eredeti szerződésben foglalt 1 év? Nyilván az egészet csak bosszúból teszi...
2015. jún. 26. 09:00
 1/5 anonim ***** válasza:
59%

Nyilvan bosszubol teszi, amugy jogtalanul. Utolag kauciot nem kerhet, ha nagyon szivozik, megemlitheted neki, hogy a NAV mostanaban amugy is szereti az alberleteket ellenorizni, nehogy gond legyen belole hogy nem fizetett adot az elmult idoszak bevetelei utan...


Ja, es kezdj surgosen alberletet keresni.

2015. jún. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 vfrtom ***** válasza:
86%
Nem vagy köteles, söt a szerzödésben foglalt idö alatt , ha fizetsz (ha nem) még ki sem rakhat.Ilyen szerzödést nem lehet egyoldaluan módosítani, vagy nem írod alá.
2015. jún. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
20%

Ha szerződés szerint nem kérhet, akkor nem kérhet.


Persze a szerződést lehet módosítani, nyilván benne vana szerződésben hogyan és mikor.

2015. jún. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy köteles elfogadni a szerződésmódosítást.


Ugyanakkor a bérbeadó felmondhat, ha ennek a lehetősége kifejezetten benne van a szerződésben.

2015. jún. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kauciòt nem kérhet, de bizonyos esetekben kérheti a fennmaradò fél év bérleti dìjàt. Nézz utàna hogy ez milyen esetbeen követelhető nehogy ez legyen a következő lépése ha nem fizetsz.
2015. jún. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!