Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Segítség! Mi ez a rovar?...

Segítség! Mi ez a rovar? Szabadszemmel olyan, mint egy pici fadarabka és ugrál! ágyneműtartó szekrényben. Vagy melyik szerv foglalkozik ezzel?

Figyelt kérdés

már többször feltűnt, pár éve is, hogy kiveszek egy ágyneműt, azt hittem a szekrényből(beépített) egy lemállott fadarabot látok, levettem és erre megmozdult, majd frászt kaptam, puha tapintású, sötétbarna és ék alakú. így mindenhol befújtam a falakat, meg szórtam port is, amolyan mindenes irtóval(csótány, bolha, atka meg stb ellenes)de még mindig itt élnek.

ma a friss lepedőn hallom, hogy körülöttem(laptop fénye mellett)mint mikor esőcsepp esik a takaróra, vagy nem tudom mihez hasonlítható hangokat. és lám.

hirtelen egy blokkot tettem alá és egy régi kupakot rá, így van fényképezve. nagyítható.


tudjátok mi ez? vagy hova küldhetem be?


[link]


[link]


2015. júl. 11. 22:50
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Fantasztikusak a fotók, egy entomológus sem tudná felismerni a rovart, még ha akarná se.
2015. júl. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

hát nem tudok előkapni hirtelen egy félmillás gépet..

de pont ilyen. leginkább az első kép jó.

ngyítottad?


vagy mik vannak egyáltalán, ami barna kicsi ékalakú és ugrál és fényre mennek és ágyneműtartót szeret?


nem valamilyen molylárva? azok ugrálnak?

2015. júl. 11. 23:04
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez molylepke. Pont így néz ki, amikor össze van csukva a szárnya, és ugrálni is szokott.
2015. júl. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Moly bizony. Levendula, molyirto minden szekrenybe, minel surgosebben, kulonben kirafjak a ruhaidat, agynemudet.
2015. júl. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Egyszer se nyitotta ki még a szàrnyàt. Biztos?
2015. júl. 12. 11:31
 6/8 anonim ***** válasza:
Jo, akkor nem biztos.
2015. júl. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

de köszi

veszek molyirtót


amit fényképeztem, az még ma is fogságban volt, meghalt. azért nem volt jó ezt látni hazaérkezve.

2015. júl. 12. 21:27
 8/8 Gabriella64 válasza:

Szia,

Én első lépésben összehasonlítanàm ezekkel képekkel, talán raismersz vmelyikre:

[link]


Vagy ezt találtad?

[link]


Ez moly lepke, de azt írják róla, hogy étel vonzza.

2015. júl. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!