Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kaució+bérleti díj? Nem...

Kaució+bérleti díj? Nem teljesen világos, hogy működik.

Figyelt kérdés

Pl. legyen egy lakás 50e bérleti díjért, amiért kérnek 2 havi kauciót. Én be akarok költözni szeptemberben. Első hónapban akkor nekem ki kell fizetni 100ezret kaucióra, ezen felül pedig még 50et bérleti díjként?

Eleinte azt hittem a kaució úgymond magában foglalja az első hónap bérleti díját is, de valaki felvilágosított, hogy valszeg mégsem így van.


2015. júl. 22. 01:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A kaució egyfajta biztosíték a tulajnak. Az nála marad ha fizetés nélkül lelépnél vagy valamilyen kárt tennél a lakásban. Ha szépen rendben mégy el az albérletből, akkor természetesen visszakapod.

Érdemes valami írásos emléket készíteni róla, hogy adtál neki ilyent és amikor kiköltözöl, akkor lehet rá hivatkozni.

2015. júl. 22. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tudom, mi az a kaució. Azt nem tudom, hogy akkor azt ki kell fizetni, és AZON FELÜL még a bérleti díjat is az első hónapban, vagy csak a kauciót?
2015. júl. 22. 11:13
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
Már meg ne haragudj, de nem tudsz szöveget értelmezni? a kaució az kaució, a bérleti díj meg bérleti díj. A kauciót egyszeri alkalommal "fizeted", amit majd kiköltözéskor, ha nincs semmilyen elszámolási vita, nem tettél kárt a lakásban, visszakapsz. A kauciót pedig nem az "uzsorás" tulajdonosok találták ki, hanem azért kérik, mert bizony sokan megjárták már, hogy az albérlő fizetés nélkül távozott, sőt tetemes rezsitartozást is hagyott maga után. Szóval manapság nagyon meg kell nézni, kinek adod ki a lakást, mert nagyon ráfázhatsz.
2015. júl. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen ki kell fizetned a kaución felül a bérleti díjat is.


Tehát a te példáddal élve 150.000 forintot kell kifizetned szeptemberben. Ha júniusban kiköltözöl ebből 100.000 forintot visszakapsz

2015. júl. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem bonyolult azért ez: kifizeted a példa szerinti 100e kauciót és az 50e első havi bérleti díjat, tehát 150e-t kell beköltözéskor fizetni.
2015. júl. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!