Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Megéri kiadni feketén lakást?

Megéri kiadni feketén lakást?

Figyelt kérdés

Szerintem nagyon nagy az adó az albikon, 16 %

És 65 ezerért akarok kiadni egy 35 m3-es minigarzont Pesten, de így tök sok lejön róla akkor.

Vajon biztonságos, megéri.....


2015. aug. 7. 15:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem meg megéri nyugodtan aludni. Manapság az összes bérlő tisztában van a "jogaival", nézeteltérés esetén első dolga jelenti a NAV-nak, másik pedig elég egy rosszindulatú szomszéd, s jön a pár milliós büntetés. Mert annyi, ha bebukik az ember. Szóval szerintem megéri ha legálisan adod ki...
2015. aug. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
1. Nyilván a bérlő nem tudná hogy adózok-e, ugyanis "számlát" adnék :)
2015. aug. 7. 15:39
 3/9 anonim ***** válasza:

Megéri. A NAV révén az állami költségvetésnek.

[link]

[link]

2015. aug. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
S vajon milyen "számlát" adnál ha nem adózol? Egyébként a feketén kiadók még átvételi elismervényt sem adnak, sőt sok helyen szerződés sincs. De pont ez igazolja, hogy nincs adózva a kiadás után. Te tudod, mennyi felesleges milliód van a büntetésre :)
2015. aug. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem merném, én is adózni fogok, így a közel 100 ezres bérleti díjból kb 70 fog maradni. Csak akkor merném, ha nagyon közeli barátnak vagy rokonnak adnám ki.
2015. aug. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Számlát, mi?

Úgy még könnyebb lesz "felnyomni" téged, hisz a hamisítást még inkább büntetik.


(Arról meg persze fogalmad sincs, hogy ha magánszemélyként adod ki az ingatlanod, akkor nem is vagy köteles számlát adni. Adózni magánszemélyként az éves adóbevallásban lehet a lakáskiadás után.)

2015. aug. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Te tudod, hogy megbízhatók-e a szomszédaid és hogy megenged-e a költségvetésed ekkora veszteséget, vagy megéri-e magasabb áron kiadnod a lakást, hogy a pénzednél maradj. Azt sem árt tisztázni magadban, hogy szerinted az állam jogosult-e az ilyen fajta bevételedből való részesedésre, hisz végül is a saját ingatlanodról van szó, ami nem az államé.
2015. aug. 10. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Anyagilag nyilván nem éri meg Neked. Mert ha több marad az jobb.


Ha buknál akkor meg megérné, hogy ne bukj.


A NAVnak meg az érné meg, hogy adózz.


Amúgy 16%.. semmi nem adózik ilyen alacsonyan. Ez a szinte semmi kategória. Évi 1 millió felett vagy akkor már nem annyira jó (+14%), de még elfogadható (bár ha csak 1 lakásod van 65ért kiadva, akkor nem fogsz 1 millió felé menni).

2015. aug. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
16% annyira semmi, hogy egy 50 ezres albit 60 ezerért kéne kiadni, hogy adózás után maradjon 50 ezer. Ez viszont csökkenti az esélyét, hogy albérlőt lehessen találni. A többségnek ezt is megterhelő kifizetni a rezsivel együtt.
2015. aug. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!